Mieszkańcy Brzezia dziękowali i ganili

Trzecie ze spotkań prezydenta miasta z mieszkańcami dzielnic, chociaż również w obecności opozycji, odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze. – Szkoda, że kończy się Panu kadencja – mówili mieszkańcy Brzezia. Zobacz materiał video.

- reklama -

Na kolejnym już spotkaniu prezydenta z mieszkańcami miasta, które odbyło się w Brzeziu, podobnie jak poprzednio liczną grupę uczestników stanowili radni miejscy. Tym razem byli to Wiesław Szczygielski, Marian Gawliczek oraz działacze RSS Nasze Miasto – Leszek Wyka, Tomasz Holcer i Marek Rapnicki. Na Brzezie przyjechał również kandydat na prezydenta, Piotr Klima. Tym razem obyło się jednak bez uwag i niewygodnych pytań z ich strony.

 

 

  Prezydent pochwalił się mieszkańcom inwestycjami, które w ciągu minionych czterech lat udało się zrealizować w ich dzielnicy. Mówił o remoncie ulic Myśliwca i Gawliny, ścieżce rowerowej przy ulicy Brzeskiej oraz o termomodernizacji przedszkola. Obiecał również, że wykończona zostanie ulica Brzeska.

 

 

 

Mieszkańcy, choć nie kryli zadowolenia z tego, co już udało się zrobić w ich dzielnicy, to mieli mnóstwo uwag. Pytali o chodnik przy ulicy Pogrzebieńskiej oraz o niszczoną przez wodę ulicę Zakładową. Z sali padły również propozycję utworzenia przy wjeździe z ulicy Brzeskiej na Rybnicką ronda, otworzenia w dzielnicy apteki oraz budowy parkingu przy kościele. Prezydent oczywiście obiecał, że uwagi mieszkańców weźmie pod uwagę. Brzezianie mięli żal do prezydenta również o brak dróg i światła przy ulicy Wygonowej. – Ciemno, aż strach tamtedy chodzić i wstyd – mówili.

 

 Chociaż mieszkańcy mięli mnóstwo uwag to jak mówią, doceniają to co prezydent zrobił dla ich dzielnicy. – Szkoda, że kończy się Panu kadencja – mówili. Prezydentowi dziękował również proboszcz, Kazimierz Kopeć, który kadencję Lenka nazwał najbardziej dynamiczną kadencją. Prezydent spotkanie zakończył więc w równie dobrej atmosferze, jak zaczął. Na Mirosława Lenka czeka jednak jeszcze kilka spotkań. 4 listopada prezydent odwiedzi Ocice, 10 listopada Markowice, a 12 listopada pojawi się na Płoni.

 

 

 

 

 

- reklama -

19 KOMENTARZE

 1. Jeżeli mówią ,,szkoda,że kończy się Pana kadencja,, tz. że……..nie wierzą w ponowny wybór! Dlaczego nie wierzą?Bo wiedzą, że Prezydent zrobił dla miasta na tyle mało, że musi jeżdzić i ,,wypominac,, co zrobił ,aby ponownie powierzono mu mandat Prezydenta! Dobrych towarów nie trzeba reklamować!

 2. widziałem. Faktycznie Prezydent zrobił wiele, przynajmniej buduje a nie rujnuje. Oby byłyśrodki na inne dzielnice. Opozycja była, ale nie miała nic konstruktywanego do powiedzenia. To mnie nie dziwi. Do tej pory opozycja jeszcze niczego nie zbudowała, natomiast już wiele zrujnowała!

 3. Co opozycja zrujnowała, podaj lub najlepiej pokaz przykłady jej rujnującej gospodarki! Jak dotychczas żadne pomysły ,wiele bardzo ciekawych nie przeszło przez ,,grupę trzymająca władzę,, Wojnar + Lenk + s-ka!

 4. Kto chwalił???
  Już niebawem skończy się to co było i niech szybko mija, bo nowe wybory
  chyba coś zmienią? – jak nie da się nic zrobic, niech przynajmniej
  pojawią się nowe młode twarze. Nie ma nic bardziej zaraźliwego – beznadzieją, jak zapowiedź starych ukladów !!!
  PS. Nie pojmuję? skąd w obecnym ks. Proboszczu tyle zachwytu dla prezydenta M. Lenka? szczególnie po skandalu z fuszerką ul. Gawliny w okolicy kościoła i klasztoru !!! ( cyt. prezydenta; „nie ma żadnej winy ze strony UM – winne jest Brzezie !!!)”.
  O afroncie dla „Nowego Kamienia” Eichendorfa, nie zapomnijmy przy wyborach do miasta i powiatu? czym jest ten „Kamień” bez „Widoku”??? (herb miasta z datą 1914 – sprzedany za grosze na niebyt!!!)
  Miasto od 1975 roku stale rujnuje Brzezie, ongiś „Raciborska Szwajcaria” – miejsce rekreacji dla mieszczan i okolicy. Brzezie było najbardziej znaczacą wsią w Gminie (obecnie Kornowac). Horrendalne opłaty, za byle co? nie przystają do kosztów w sąsiedniej Gminie Kornowac.
  Pora wypowiedzieć służbę sługusom Miasta. Służby Miasta partolą wszystko co dotykają – Unijna kanalizacja już jest udrażniana beczkowozami ??? i.t.d.

 5. Ten Nam jest jak zaraza……od prawie 50 lat mieszkam w raciborzu……mam medyczne wykształcenie……potrafię rozpoznać fałsz……..
  oni napewno nie są wiarygodni….nie polecam!!

 6. Z ciebie jest taki brzeziniak jak z przysłowiowej koziej … wiesz co. Skończcie NaMolni z tym wklejaniem lenk.pl gdzie się da, bo to tylko świadczy nie o Lenku lecz o was. Pokazaliście śmieszny program wyborczy, w którym brakuje jeszcze obietnicy zbudowania promu kosmicznego czy metra w Raciborzu.

 7. Chyba zgodzisz się ze mną, że globalizacja z czasów PRL-u zamroziła życie i inicjatywę mieszkańców z dawnych Wsi. Już ten Lenkliwy coś bąkał, o przyłączenie Rudnika do miasta – tylko po to, by podnieść sobie gażę prezydencką !!! Innej inicjatywy z tego UKŁADU się nie wydusi !!! Na spotkaniu prezydenta w innych wsiach, zapytajcie opozycję (obiecali, że będą na każdem „festynie chwały” Lenka?) co sądzą o przywróceniu samorządów dzielnicowych w przyłączonych do miasta, dawnych Wsi? Stowarzyszenie Dzielnic nad Odrą, jest wielką fikcją!
  Żądajcie zapisów w rocznym budżecie na planowane wydatki w Dzielnicach !!! to skandal, żeby oszczędzać na bieżących wydatkach tylko dlatego, żeby mieć przed wyborami na spektakularne akcje w Dzielnicach – to stara metoda TW. Tak też wspiera się „swoich” Radnych w ich środowiskach !!! (cztery lata kadencji – nic się nie robi?)

 8. autor Igor Janke
  POPiS-owe zarzynanie samorządów
  http://blog.rp.pl/janke/2010/11/05/popis-owe-zarzynanie-samorzadow/
  „Wielu kandydatów trafia na listy wyborcze nie wskutek szczególnej aktywności w swoim mieście, ale w wyniku szczególnych układów z władzami partii. Silne samorządy i silni działacze samorządowi są niewygodni dla partyjnych przywódców. W polskich samorządach partie realizują wyłącznie interesy swoich szefów, którzy stoją wyżej w partyjnej hierarchii. O idei oddawania władzy ludziom na szczeblu lokalnym wszyscy zdążyli już zapomnieć. Doskonale widać to w rozpoczynającej się właśnie kampanii przed wyborami samorządowymi. Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatelska traktują te
  wybory jako taki sam bój polityczny jak wybory do Sejmu, Senatu i na urząd prezydenta. Samorządy są im potrzebne o tyle tylko, o ile mogą wzmocnić ich ugrupowania. Obie partie są zainteresowane uzyskaniem jak najlepszego wyniku w wyborach do sejmików wojewódzkich, bo tam sposób głosowania jest najbardziej zbliżony do parlamentarnego. Układ w sejmikach może więc odzwierciedlić realne poparcie dla partii.” (…)
  PS. Dlatego tak wżnym jest osobowość – charyzmat kandydatów do Samorządów, a nie przynależność partyjana. Te cechy sprawdza się, będąc Radnym, dlatego potrzebna jest weryfikacja Radnych przez wyborców, w trakcie trwania (lub przerwania) jego kadencji !!! Rada ma możliwość uchwalania takiej uchwały?

 9. do „starej sosny” nie mam nic wspólnego ani z „Naszym miastem” ani z „naszym Raciborzem” ale to jest Mój Racibórz (od urodzenia), który schodzi na psy mimo kolejnych zmian warty (sztandarów partyjnych). Bardziej niż nowe programy wyborcze interesuje mnie to jak Moi Wybrani (w tym również obecny prezydent) wywiązali się ze swoich obietnic – więc się pytam, również Ciebie, który z tych 13 „konkretów” został zrealizowany? A przecież głosowaliśmy również na ich programy. I jeszcze jedno do przemyślenia (i może tu tkwi odpowiedź na ten marazm w naszym mieście) – zmieniali sie prezydenci, zmieniały sie opcje polityczne u władzy, ale jeden był niezmienny („wiecznie żywy jak Lenin”), który ciągnął za sznurki władzy.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here