Dzień z Magdą Walach – co jeszcze w ten weekend?

0

W Pszowie odbędzie się przegląd zespołów Rock Trendy. W Wodzisławiu wystąpi Őszibarack. W Tworkowie odbędzie się wystawa papug i gołębi, a w RCK odbędzie się spotkanie promocyjne Almanachu Prowincjonalnego.

5 listopada na zaproszenie firmy Raciborskie Media oraz RCK do Raciborza zawita Magdalena Walach wraz z krakowskim Teatrem Bagatela. O godzinie 16.00 aktorka wraz ze swoim scenicznym partnerem, Przemysławem Brannym spotkają się z mieszkańcami miasta na spotkaniu autorskim, które odbędzie się w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury. Natomiast o godzinie 19.00 w sali widowiskowej aktorzy wystąpią w spektaklu pt. "Wystarczy noc". Autorem spektaklu jest Neil Simon, najsłynniejszy amerykański pisarz komediowy. Dialogi Simona są zabawne, cięte i inteligentne. "Wystarczy noc" opowiada historię dwojga młodych artystów, którzy mają razem pracować nad albumem. Podczas pracy rodzi się ich wzajemna fascynacja, która szybko zamienia się w miłość. W rolę Soni Walsk wcieli się Magda Walach, a w rolę Vernona Gerscha Przemysław Branny.

- reklama -

 

 

5 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się 9. edycja imprezy pn. "Radlińskie Oblicza Bluesa". Impreza rozpocznie się o godzinie 17.30 występem grupy Acoustic i Mr. Blues. Tuż po nich na scenie MOK-u zaprezentuje gię zespół Kurcbend, a na zakończenie o godzinie 21.00 wystąpi Nie-Bo. Wstęp 20 zł.

 

 

6 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się Przegląd zespołów Rock Trendy. Podczas przeglądu wystąpi 10 zespołów: The Crossroads, Mirrordead, Headshot, Head Up High, Bloo, Cold Sphere Burns, Landscape, Newtonia, Tora, Tora, Tora, Grind. Po zakończeniu części konkursowej, zagra najlepszy polski cover band zespołu Metallica, czyli Alkoholica. Supportować ją będzie zespół Neo Death Factory. Start o godz. 15.00. Wstęp 5 zł.

 

 

Őszibarack w wodzisławskiej Szufladzie    

W sobotę, 6 listopada w klubie szuflada w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert grupy Őszibarack. Őszibarack to interesujący brzoskwiniowy muzyczny drink łączący ze sobą elementy popu, elektroniki i tanecznych brzmień. Dlaczego brzoskwiniowy? Bo Őszibarack oznacza po węgiersku brzoskwinię. Wrocławskiemu zespołowi grającemu od 2005 roku pod tą wdzięczną nazwą udało się dotychczas nagrać dwie płyty. Podczas koncertu w Szufladzie wokalistka Őszibarack- DJ Patrisia zaprezentuje wraz z muzykami piosenki zarówno z nowej jak i starej płyty zespołu. Start godz. 20.00, cena: 15/20 zł.

 

 

6 listopada w godzinach od 10.00 do 17.00 w sali Centrum Kultury w Tworkowie odbędzie się wystawa papug, kanarków i gołębi pocztowych. Dla zwiedzających przewidziano dodatkowe atrakcje m.in. loterię dla dzieci, pokaz pucharów i dyplomów hodowców gołębi gminy Krzyżanowice, mini kiermasz książki, stoisko z akcesoriami zoologicznymi,  stoisko z budkami lęgowymi, karmnikami oraz bufet. Na wystawę wstęp wolny.

6 listopada o godzinie 17.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury odbędzie się promocja 12 numeru Almanachu Prowincjonalnego. Gościem spotkania promocyjnego będzie Ewa Lipska, a o oprawę muzyczną zadbają Żaneta Palica i Maks Mularczyk w koncercie pt. "Zachłanności".  Wstęp wolny.

 

 

7 listopada o godzinie 14.00 w Muzeum przy ulicy Gimnazjalnej w Raciborzu odbędzie się "Muzealny Dzień Nauki". W programie m.in. zwiedzanie wystawy "Nauki dawne i niedawne". O godzinie 15.00 swój wykład pt. "Nauka w Raciborzu na przestrzeni dziejów" wygłosi Grzegorz Wawoczny, a o 15.30 Jan Kalabiński i Wojciech Wojtak przedstawią wykład "Obserwatorium sejsmiczne w Raciborzu – historia i współczesność". Dodatkowo możliwość obejrzenia wystawy "Nauki i niedawne" ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie.

 

Farben Lehre w Dybcówce

7 listopada o godzinie 19.00 w klubie Dybcówka przy ulicy Londzina w Raciborzu wystąpi grupa Farben Lehre. Jako support zagra No Future. Bilety w cenie 15/20 zł. Rezerwacja Biletów w przedsprzedaży pod numerem telefonu 604 866 913.

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here