Spotkanie z aktorką Magdą Walach

5 listopada w ramach imprezy "Dzień z Magdą Walach", o godzinie 16:00 w sali kameralnej RCK Magda Walach oraz Przemysław Branny spotkali się z raciborzanami na spotkaniu autorskim. Fotorelacja  Film wideo ze spotkania 

Aktorstwo nigdy nie było jej pomysłem na życie. Mama jej mówiła: to nie chleb. Skończyła Liceum Ekonomiczne w Raciborzu i nie myślała, że mogłaby zostać aktorką. Dziś jest jedną z popularniejszych polskich artystek. Z Magdaleną Walach – artystką rodem z Raciborza i jej scenicznym partnerem – Przemysławem Brannym, o dzieciństwie, studiach, pracy i marzeniach, podczas spotkania autorskiego, rozmawiali Ireneusz Burek i Anna Burek.

- reklama -

 

 

Spotkanie autorskie z Magdą Walach zorganizowane przez Raciborskie Media
Zobacz inne materiały wideo raciborz.com.pl 

 

Zobacz film wideo ze spotkania autorskiego z Magdą Walach oraz Przemyławiem Brannym 

Zobacz film wideo ze spektaklu Teatru Bagatela "Wystarczy noc" w Raciborzu

Zobacz materiał filmowy ze spotkania Magdy Walach w Jej byłej szkole

 

 

 

 

Mniej więcej rok temu, kiedy Ireneusz Burek spotkał się z Magdą Walach w  Krakowie, aktorka powiedziała: „Koniec świata, żeby Racibórz musiał przyjeżdżać do Krakowa. Mam nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy i Kraków przyjedzie do Raciborza.” I stało się. 5 listopada spełniło się wspólne marzenie tych dwojga – Magdalena Walach i Przemysław Branny razem z krakowskim Teatrem Bagatela, zagrali na deskach Raciborskiego Centrum Kultury, sztukę pt. „Wystarczy noc”, a wcześniej spotkali się z raciborzanami, by odpowiedzieć im trochę sobie.

 

Spotkanie oparte zostało na wspomnieniach, bo to one towarzyszyły Magdzie podczas całego pobytu w Raciborzu. Aktorka odwiedziła swoją dawną szkołę, spotkała ze szkolnymi przyjaciółmi, ale przede wszystkim zagrała na deskach RCK, na których stawiała swoje pierwsze „aktorskie” kroki. – To niesamowite, kiedy tylko weszłam do tego budynku, poczułam ten specyficzny zapach, tę atmosferę, którą pamiętam z dzieciństwa. Wiem, że RCK jest po remoncie, ale duch tego miejsca pozostał. Spędzałam tu kiedyś mnóstwo czasu: chodziłam na kółka pozalekcyjne, tu odbywały się też przesłuchania do konkursów recytatorskich. Jestem tu po raz pierwszy od tamtych licealnych czasów – wspomniała ze wzruszeniem Magda, jeszcze zanim weszła na salę, gdzie czekali na nią goście.

 

Posłuchaj fragmentów rozmowy z Magdaleną Walach i Przemysławem Brannym:

 

Magdalena Walach o aktorstwie:

Magdalena Walach o castingach:

Magdalena Walach o swoich fotosesjach:

Magdalena Walach o grze w serialach:

 

 

Przemysław Branny o talentach Magdy i występie w Raciborzu:

 

 

Magdalena Walach o roli Teresy Okaj w swoim życiu:

Magdalena Walach o wartości rodziny i planach na przyszłość:

 

 

 

 

/ab/

 

>——————————————————————————————

 

 

Organizatorzy "Dnia z Magdą Walach":
                   
Sponsorzy główni:
              
Sponsorzy premium:
                     
                    
   
         
- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here