Pomnik Zgody z ulicy Głubczyckiej na Mikołaja

5

O przeniesieniu Pomnika Zgody mówiono już od kilkunastu miesięcy. Statua zasłania widoczność kierowcom i kilka razy była uszkodzona przez przejeżdżające przez rondo okularowe samochody. W końcu postanowiono ją przenieść.

Statua "Pomnik Zgody" stoi na chodniku przy ulicy Głubczyckiej w odległości 80 cm. od krawężnika jezdni. Pomnik Zgody przeniesiony zostanie kilkadziesiąt metrów dalej, na ulicę Mikołaja. Spowoduje to wzrost bezpieczeństwa obiektu, narażonego na uderzenie ciężkimi samochodami, zjeżdżającymi z ronda w ul. Głubczycką.

- reklama -

 

W celu dokonania przemieszczenia obiekt zostanie opasany elementami konstrukcji stalowej, które zabezpieczą go od uszkodzeń podczas ruchu. Przemieszczenie na nowy fundament przewidziano po tymczasowym torowisku z belek stalowych. Już dzisiaj będzie wiadomo kto podejmie się tego zadania, które zrealizowane ma zostać do 15 grudnia.

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

  1. Kilkadziesiąt metrów? Na Mickiewicza? No do cholery zdecydujcie się w redakcji gdzie on będzie miał stać.

  2. Autor

    Bezmózgi. Trzabyło pomyśleć o zabytkowym pomniku przy projektowaniu podpaski a nie teraz go przenosić. To jeszt szczyt głupoty.

  3. Już tak jest źle, ale nie chcę krakać: z tą Statułą związane są jakieś nieszczęścia dla miasta- kto ją ruszy!!! Na tym portalu już o tym pisano, przy okazji nieszczęsnego remontu ul. Głubczyckiej?
    Wszystko tu jakieś złowrogie dla mieszkańców? Wybierajcie znowu tych samych wytrawnych matolów do Rad Samorządowych, a będzie jak mówi przepowiednia – zresztą po to są te przepowiednie. Najlepiej przenieść Statułę gdzieś na miedzę w polu, najlepiej za nowym szpitalem? ale koniecznie z betonowym murem, bo tam orzą ciężkie traktory!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here