Akcja „Posadź swoje drzewko”

Akcja sadzenia drzewek i krzewów ozdobnych na terenie naszego przedszkola.W tym roku nasze przedszkole już po raz trzeci wzięło udział w akcji „Posadź swoje drzewko”. Wystąpiliśmy do fundacji ekologicznej „Silesia” w Katowicach o dofinansowanie akcji i w wyniku spełnienia wymogów stawianych przez fundację, przyznano nam 2500 zł na zakup sadzonek drzew i krzewów. Kwota ta pozwoliła na zakup 138 szt. sadzonek min. Sumak octowiec, forsycja, azalia, tuja zachodnia, cyprysik Lawsona, rododendron, jałowiec. W dniach 8-9 października 2010r na terenie naszego przedszkola zorganizowano akcję sadzenia drzewek i krzewów ozdobnych. Akcja nasadzania została wykonana przez Specjalistyczne Gospodarstwo Szkółkarskie z Raszczyc. W związku z akcją nauczycielki poszczególnych grup przeprowadziły cykl zajęć z edukacji przyrodniczej. Dzieci miały również okazję czynnego uczestnictwa w działaniach na rzecz ochrony przyrody: pomoc w sadzeniu krzewów, pielęgnacja, podlewanie. W ten sposób poczuły się odpowiedzialne za otoczenie przedszkola. Taka lekcja „ekologii” uczy dzieci szacunku do środowiska i przyrody. Chcielibyśmy kontynuować nasadzanie drzew i krzewów w kolejnych etapach. Fundacji ekologicznej „Silesia” po raz kolejny dziękujemy za przekazane środki finansowe.
Henryka Brajtszedel

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here