Konwent wyborczy „Porozumienia Samorządów”

0

W piątek 12 listopada w RCK odbył się konwent wyborczy KWW „Porozumienie Samorządów”. Spotkanie połączono z obchodami 5. rocznicy powstania Uniwersytetu III Wieku.

Przybyli kandydaci do samorządów oraz goście rozpoczęli konwent odśpiewaniem hymnu państwowego. Założyciel i lider organizacji „Dobro Ojczyzny” Józef Sadowski mówił o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w kontekście wydarzeń politycznych w ówczesnej Europie. Wyjaśnił też istotę i rolę samorządu. O powstaniu Komitetu Wyborczego Wyborców „Porozumienie Samorządów” i jego programie wyborczym opowiedział Józef Kastelik. Odczytano też list nieobecnego na konwencie kandydata na prezydenta Piotra Klimy, który w tym dniu dopiero wyszedł ze szpitala.

- reklama -

 

 

 

 

Nie wszyscy kandydaci na radnych wzięli udział w spotkaniu i prezentacji na scenie. Konwent sprawnie poprowadził Krzysztof Głąb. Wśród gości obecny był również kandydat na prezydenta z RSS „Nasze Miasto” – Robert Myśliwy.

 

 

 
 
 
 
 

 

 

 

W części artystycznej wystąpił zespół pieśni i tańca Uniwersytetu III wieku pod kierownictwem artystycznym Aleksandry Orłowskiej. Ta popularna już na ziemi raciborskiej placówka  oświatowo-kulturalna nie tylko dla seniorów została założona przed 5 laty przez Piotra Klimę, który jest jej prezesem. Konwent na wesoło zakończył się występem znakomitego lwowsko-śląskiego kabaretu „Pacałycha” z Bytomia.

/K.N./

zdjęcia: Michał Klima

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here