Krystian Niewrzoł – kandydat do Rady Powiatu Raciborskiego

Powołanie fundacji pomocy matkom z dziećmi, przebudowa ronda okularowego, systematyczna dbałość o konserwację przydrożnych potoków – to tylko niektóre z celów, jakie postawił sobie Krystian Niewrzoł, kandydat do Rady Powiatu Raciborskiego.

Krystian Niewrzoł
Kadydat do Rady Powiatu Raciborskiego
KWW "Porozumienie Samorządów"
Okręg nr I. Lista nr 24. Pozycja nr 1.
 
 

Zajmuje się organizacją i koordynacją w skali powiatu unijnego programu pomocy żywnościowej dla najuboższych – PEAD oraz interwencjami kryzysowymi. Znany w Raciborzu działacz społeczny także w Kościele Katolickim. Publicysta na łamach "Gościa Niedzielnego", przed laty w "Nowinach Raciborskich", a obecnie na stronach Raciborskiego Portalu Internetowego. Radny Miasta Racibórz w latach 1998-2002 oraz 8 miesięcy w roku 2006. Wrażliwy na niesprawiedliwość i krzywdę ludzką. Pomysłowy, odważny i skuteczny w działaniu.

- reklama -

W programie między innymi zamierza się zająć następującymi problemami:
– Przy współpracy z sąsiednimi powiatami doprowadzić do budowy obwodnicy Pszczyna-Opole, która odciąży od ruchu TIR-ów część gmin i miasto Racibórz.
– Utwardzenie i remonty dróg polnych oraz zjazdów na drogi publiczne, również w dzielnicach rolniczych Raciborza, według wskazań użytkowników.
– Systematyczna dbałość o konserwację przydrożnych potoków, które wylewają podczas ulewnych deszczy.
– Pozyskanie środków na budowę brakujących odcinków wałów wzdłuż Odry, szczególnie w gminach Rudnik i Nędza.
– Utworzenie raciborskiego centrum sprzedaży bezpośredniej na prawach giełdy; również z udziałem Republiki Czeskiej.
– Przebudowa części nieudanego ronda okularowego, tak aby mogły tam przejeżdżać swobodnie długie pojazdy, przewożące elementy kotłów z Rafako.
– Rozpoczęcie budowy aqaparku w Raciborzu albo budowa drugiej niecki basenowej pod Oborą w zależności od pozyskanych środków na ten cel.
– Wspólnie z Radą Miasta Racibórz czynić starania o powstanie nowych, stałych miejsc pracy.
– Utworzenie dla powiatu raciborskiego jednego, dobrze zorganizowanego Ośrodka Pomocy Kryzysowej zamiast rozproszonych środków finansowych na ten cel w różnych organizacjach.
– Zwiększenie w gminach funduszu na remonty budynków i mieszkań socjalnych, od wielu lat zaniedbanych.
– Powołanie fundacji pomocy matkom z dziećmi, będącymi w bardzo trudnej sytuacji materialnej, aby sąd nie musiał z tego powodu pozbawiać rodziców biologicznych praw rodzicielskich, a odbierane dzieci przy dużych nakładach umieszczać w placówkach lub rodzinach zastępczych.
– Zdecydowanie lepsze i częstsze kontakty z wyborcami w dzielnicach Raciborza oraz utworzenie społecznych komitetów mieszkańców.

Tekst finansowany ze środków KWW "Porozumienie Samorządów"

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Ja i wielu moich przyjaciół będziemy głosować na Pana Krystiana. Ma spore osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, jest człowiekiem dostępnym dla każdego. Ma dobre pomysły i nie szczędzi czasu na pracę dla innych a także parafii. Jeżeli się komuś nie podoba to wcale nie musi głosować na Niego. Ale wyrażanie ogólnikowych wypowiedzi na nie, jest nieuzasdadnione. Ponadto zwróćcie Państwo uwagę na to, że złośliwe uwagi mogą pochodzić od konkurencji.

  2. Skoro usunięto mój komentarz pozytywny to zgodnie z prawem prasowym należy również usunąć poprzedni – negatywny. Zajmę się skutecznie tym problemem ze strony prawnej.

  3. Nie widziałem twojego komentarza ale może go usunieto z powodu naruszenia ciszy wyborczej? Każda wypowiedź o kandydatach mogąca pomóc lub zaszkodzić kandydatom równiez w innych wątkach zauważyłem ze jest usuwana przez moderatora. Spróbuj to samo napisac w poniedziałek 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here