14 rodzin z Raciborza otrzyma „szlachetne paczki”

Już za kilka dni otwarta zostanie baza akcji Szlachetna Paczka, organizowana w tym roku także w Raciborzu. Wolontariusze akcji zostali przeszkoleni i są już w końcowej fazie swojej pracy – ankietowania rodzin, poznawania ich sytuacji i potrzeb.
10 wolontariuszy w ramach tej akcji postawiło sobie za cel odwiedzenie 14 rodzin i pozyskania dla nich darczyńców – potencjalnie każdego, kto tylko wykazuje odrobinę dobrej woli i chęci. Darczyńca to ktoś, kto do Paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce.

Darczyńcą może zostać każdy, kto w okresie od 19 listopada do 3 grudnia wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby tej rodziny. O nich darczyńca dowie się z opisu rodziny, jaki znajdzie w bazie. Następnie, w trakcie finału akcji przygotowaną przez siebie pomoc dostarczy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie.

- reklama -

Po przekazaniu Paczki rodzinie darczyńca otrzymuje swój prezent – relację z dostarczenia Paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina. Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach – wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, firmy i działy większych firm. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 12 osób.

Organizatorzy poszukują także osób, które pomogą nam w dniach finału (10-11.XII) w transporcie Paczki z magazynu do rodziny. Potrzebny jest do tego samochód i chwila czasu wolnego. Szczegóły pod adresem mailowym : [email protected] mail o tytule: KIEROWCA

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here