Centala 57 w Dybcówce – co jeszcze w ten weekend?

0

W Tworkowie odbędzie się "Wieczór przy świecach". W raciborskim muzeum będzie można wysłuchać koncertu Macieja Strzelczyka i Jarosława Małysa pt. "Skrzypce Chopina", a w Wodzisławiu odbędzie się gala sztuk walki.

Wieczór przy świecach w Tworkowie

19 listopada o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Tworkowie odbędzie się "Wieczór przy świecach". W programie: spektakl wokalno-muzyczny pt. "Walc Serca…" w wykonaniu laureatów ogólnopolskich festiwali piosenki poetyckiej i aktorskiej – Roksany Lewak (śpiew) i Pawła Harańczyka (fortepian). Wstęp wolny.

- reklama -

 

 

Balet "Młot na czarownice" w RCK

19 listopada o godz. 19.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 odbędzie się spektakl baletowy pt. "Młot na czarownice". Jest to pierwszy spektakl w ramach współpracy RCK z Teatrem w Opavie. Spektakl nawiązuje  do niechlubnego okresu tzw. polowania na czarownice. Tytułowy młot na czarownice to książka dwóch dominikanów, Heinricha Kramera i Jakuba Sprengera, która ukazała się w 1486 roku. Miała ona fundamentalny wpływ na postawę wobec zjawiska magii i czarów. Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie RCK (wt.- czw. godz. 13.00-19.00,  pt. 9.00-15.00, tel. 32 415 25 40).

Skrzypce Chopina – koncert w Muzeum

19 listopada o godzinie 17.00 w muzeum przy ul. Gimnazjalnej w Raciborzu odbędzie się recital Macieja Strzelczyka i Jarosława Małysa pt. "Skrzypce Chopina".  Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina dwóch znakomitych muzyków jazzowych skrzypek Maciej Strzelczyk oraz pianista Jarosław Małys stworzyli przepiękny projekt zatytułowany "Skrzypce Chopina".Zawsze nurtowała ich myśl co mogłoby się wydarzyć w muzyce gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem. Wszystkie utwory, które znalazły się w tym projekcie zostały tak zaaranżowane jakby to właśnie skrzypce miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina lub gdyby skrzypce były traktowane na równi z fortepianem. Wstęp wolny.

 

 

 

Finał konkursu "Skrzaty, strzygi, czarodzieje… "

    
19 listopada o godz. 16.00 w Oddziale dla Dzieci w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 odbędzie się finał powiatowego międzybibliotecznego konkursu plastycznego „Skrzaty, strzygi, czarodzieje czyli co się w książkach dzieje”, organizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kincla w Raciborzu. W programie m.in.: ogłoszenie wyników, otwarcie wystawy pokonkursowej oraz  występ grupy teatralnej z ZSP nr 2 pod kier. Anny Płonki pt. „Między nami czarownicami”.

Gala sztuk walki w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na imprezę "20 lat minęło – gala sztuk walki", która odbędzie się 19 listopada w godz. 18.00 – 20.00. Jej organizatorem jest Pszczyńska Szkoła Sztuk Walki. Prócz zapierających dech w piersiach pokazów karate, tai-chi, judo, jiu-jitsu, aikido czy taekwondo będzie można podziwiać tancerzy flamenco oraz mistrzów tańca towarzyskiego. Podczas imprezy zagra również zespół REDLIN. Bilety są do nabycia w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury w cenie 25 zł.

Centrala 57 wystąpi w Dybcówce

20 listopada o godzinie 20.00 w klubie Dybcówka wystąpi grupa Centrala 57. Ostatnio zespół gościł w Raciborzu w marcu b.r., również w Dybcówce. Co tym razem pokażą muzycy? Bilety na koncert w cenie 7 zł.

 

 

 

Bal kandydata na Końcu Świata

    
W sobotę 20 listopada o godz. 20.00 na Przystanku Kulturalnym Koniec Świata w Raciborzu (ul. K. Miarki) odbędzie się Bal Kandydata – czyli pierwsza w Raciborzu, Polsce i świecie impreza integracyjna dla kandydatów wszystkich komitetów wyborczych ziemi raciborskiej! Zabawa odbędzie się przy hitach muzyki wielopokoleniowej, głównie z lat 70’ i 80’. Na balu nie można będzie prowadzić żadnej agitacji politycznej – przynosić swoich ulotek, plakatów, ani ględzić o polityce!

Vladislavia w WCK    

"Grzybobranie", "Na jagody" i "Wróżby Andrzejkowe" to tylko kilka elementów repertuaru, w jakim 20 listopada na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia. Całość widowiska, którego początek zaplanowano na godzinę 17.00  nosi tytuł "Muzyka Złotej Jesieni". Przedsprzedaż biletów już od 8 listopada w kasie WCK. Bilet 10 zł.

Festiwal Pieśni Chóralnej   

20 listopada o godz. 16.00  w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina rozpocznie się XX Jubileuszowy Festiwal Pieśni Chóralnej do Słów J. von Eichendorffa. Wstęp wolny.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here