Spektakl musicalowy dla dzieci „Pinokio”

12 grudnia o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl musicalowy dla dzieci pt. "Pinokio". Bilety w cenie 20, 30 i 35 zł do nabycia w kasie RCK.

PINOKIO
czyli
Niezwykłe przygody Pajacyka
MUSICAL DLA DZIECI
według Carla Collodiego

- reklama -

Muzyka: Włodzimierz Korcz
Libretto i teksty piosenek: Ryszard Czubaczyński

Reżyseria: Paweł Gabara
Kierownictwo muzyczne: Tomasz Biernacki
Przygotowanie wokalne: Grażyna Griner
Scenografia: Eva Farkašová
Choreografia: Anna Siwczyk
Pantomima oraz plastyka ruchu: Zbigniew Skorek
Efekty specjalne: Marek Migdał

Asystent reżysera: Katarzyna Wysłucha
Praca nad słowem członków GTM Junior: Ewa Witomska

Sceniczna opowieść o przygodach Pinokia, wystruganego przez starego Dżepetta, który bardzo chce zostać prawdziwym chłopcem jest musicalem, ale odrobinę niezwykłym, bowiem rozgrywanym w konwencji „teatru w teatrze”. Polega to na tym, że teatr opowiada trochę o sobie samym. Najciekawsze jest to, jak tworzy się magię sceniczną. W naszym przedstawieniu główne postaci komedii dell’arte: Arlekin i Kolombina są przewodnikami po świecie teatru. Szczególnie Arlekin, który po cichu rządzi wszystkim i jest opiekunem Pinokia. W przedstawieniu opowiadamy o tym, dlaczego drewniany Pinokio chce tak bardzo zostać żywym człowiekiem. Nie jest to jednak takie proste, zwłaszcza kiedy świat podsuwa mu pod drewniany nosek coraz to nowe pokusy. Jak łatwo im ulec, coraz bardziej oddalając się od upragnionego tytułu „grzecznego chłopca”! I dzięki czemu Pinokio wygrywa wielki los na loterii swojego życia.

 

 

 

 

Nowe piosenki Włodzimierza Korcza, magiczne sztuczki, teatralny wieloryb połykający biednego Pinokia – zmagania Pinokia z niepoprawnym światem dziecięca widownia Gliwickiego Teatru Muzycznego będzie mogła podziwiać w wyjątkowej teatralnej inscenizacji. Wszystko zaś po to, żeby zachwycić dzieci i pokazać im, że teatr jest miejscem ciekawym i pełnym niespodzianek, przy których blednie nawet wycieczka do Disneylandu. Zapraszamy więc naszych najmłodszych widzów na przedstawienie, dzięki któremu dowiedzą się, że w teatrze nie jest nudno i po którym – mamy nadzieję – na zawsze pokochają nie tylko naszą scenę.

 

/p/

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here