Sprawdź swój talent wokalny

4 grudnia o godz. 10:30 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się casting do V edycji Konkursu Wokalnego – Kuźnia Raciborska 2011.

Konkurs Wokalny na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w kuźniańskiej gminie. Jest to już pewnego rodzaju tradycja. – Dopóki są osoby, które chcą w tym wziąć udział, to będziemy nad tym pracować – mówi Stefan Wardenga – organizator konkursu. By zachęcić młodych do uczestnictwa w konkursie, S. Wardenga zawitał do kilku placówek oświatowych w Kuźni, Nędzy czy Dziergowicach. – Nauczyciele obiecali mi, że dopilnują, by szkolna młodzież zgłosiła się na casting – dodaje pracownik kuźniańskiego MOKSiR-u.

- reklama -

Udział w przesłuchaniach mogą brać zarówno młodzi zamieszkujący Gminę Kuźnia Raciborska, jak i gminy ościenne: Bierawa i Nędza. Wokaliści oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych: 9-11 lat (rocznik 2000-2002), 12-14 (1997-1999) i 15-18 (1993-1996). Występy oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego na pewno wejdzie Jan Goldman oraz Anna Porwoł. Nazwiska trzeciego jurora organizator – póki co – nie ujawnia.

 

 

 

 

Do konkursu finałowego, który odbędzie się w marcu 2011 r. zakwalifikowanych zostanie po pięciu uczestników z każdej grupy wiekowej. Konkurs składa się z dwóch etapów: w pierwszym uczestnik zobowiązany jest do zaprezentowania utworu w polskim języku literackim. Drugi etap dopuszcza półplayback, akompaniament własny lub jednej osoby towarzyszącej oraz udział grupy tanecznej do czterech osób.

Młodzież zakwalifikowana do kolejnego etapu, zobligowana jest do uczestnictwa w warsztatach wokalnych. Nieobecność na zajęciach równoznaczna będzie z rezygnacją uczestnika z dalszego etapu konkursu. Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 złotych. Dla zwycięzców ufundowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dodatkowych informacji udziela Stefan Wardenga (tel. 604-068-846; e-mail: [email protected]). Dzwonić można również na nr MOKSiR-u: (32) 419-14-07.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here