Rada Powiatu Raciborskiego ukonstytuowana

Dziś na pierwszej sesji obradowali radni Rady Powiatu Raciborskiego IV kadencji. Głównym tematem obrad był wybór prezydium Rady Powiatu, Starosty Raciborskiego i jego zastępcy, a także pozostałych członków Zarządu Powiatu i przewodniczących stałych komisji Rady Powiatu.Rada Powiatu Raciborskiego IV kadencji liczy 23 radnych. Większość w Radzie Powiatu należy do koalicji "Razem dla Ziemi Raciborskiej" (12 mandatów) i Platformy Obywatelskiej RP (7 mandatów). Ponadto w Radzie są przedstawiciele RSS Nasze Miasto (3 mandaty) i Prawa i Sprawiedliwości (1 mandat). Na pierwszej sesji obecnych było 21 radnych.

Na początku radni-elekci odebrali z rąk wiceprzewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej w Raciborzu Andrzeja Chwalczyka zaświadczenia o uzyskaniu mandatu radnego Rady Powiatu. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie.

- reklama -

 

 

Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, pierwszą sesję Rady Powiatu zwołał dotychczasowy przewodniczący Rady – Norbert Mika. Pierwsze obrady rozpoczął natomiast najstarszy wiekiem radny nowo wybranej Rady Powiatu, czyli 64-letni Władysław Gumieniak, który przeprowadził wybór nowego Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego. Nowym Przewodniczącym Rady został Adam Wajda, który w głosowaniu tajnym uzyskał 17 głosów poparcia (4 osoby wstrzymały się od głosu). W poprzedniej kadencji A. Wajda był radnym oraz członkiem Zarządu Powiatu Raciborskiego. Następnie wybrano pozostałych członków prezydium Rady, czyli dwóch wiceprzewodniczących. Zostali nimi Brygida Abrahamczyk i Władysław Gumieniak.

 

 

Na pierwszej sesji radni wybrali też Starostę Raciborskiego, jego zastępcę oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu. Na stanowisko Starosty zgłoszono dwie kandydatury – Adama Hajduka oraz Franciszka Marcola.

Funkcję Starosty Raciborskiego radni ponownie powierzyli Adamowi Hajdukowi, który w głosowaniu tajnym uzyskał: 16 głosów poparcia, 4 osoby wstrzymały się od głosu. Franciszek Marcol otrzymał 4 głosy "za" (0 głosów przeciw, 0 głosów "wstrzymujących"). W głosowaniu oddano jeden nieważny głos. Starosta Raciborski, Adam Hajduk: "Liczę na owocną współpracę z wszystkimi radnymi. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć równie dobry model współpracy, jaki został wypracowany w III kadencji Rady Powiatu Raciborskiego".

Na stanowisko Wicestarosty nowy Starosta Raciborski zaproponował Andrzeja Chroboczka – w poprzedniej kadencji radny, członek Zarządu Powiatu oraz Wicestarosta. W głosowaniu tajnym uzyskał on poparcie 17 radnych (4 głosy "przeciw"). Ponadto w skład Zarządu Powiatu weszli: Norbert Mika i Piotr Olender.

 

 

 

Radni wybrali również przewodniczących stałych komisji Rady Powiatu Raciborskiego. Tak jak w minionej kadencji, przy Radzie Powiatu działać będzie 5 komisji stałych:
– Komisja Budżetu i Finansów –  przew. Marek Kurpis
– Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji – przew. Adrian Plura
– Komisja Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą – przew. Leonard Malcharczyk
– Komisja Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa – przew. Marceli Klimanek
– Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska – przew. Ryszard Winiarski
– Komisja Rewizyjna – przew. Łukasz Kocur (pozostali członkowie: Krzysztof Ciszek, Adrian Plura, Leon Fiołka).

 

 

RADNI RADY POWIATU RACIBORSKIEGO IV KADENCJI

ABRAHAMCZYK Brygida
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 49, zam. Krzanowice
poparcie w wyborach: 540 głosów ważnych

CHROBOCZEK Andrzej
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 51, zam. Nędza
poparcie w wyborach: 928 głosy ważne

CISZEK Krzysztof
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 44, zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 354 głosów ważnych

FIOŁKA Leon
KW RSS Nasze Miasto
Lat 61, zam. Racibórz
Poparcie w wyborach: 313 głosów ważnych

FRENCEL Teresa
KW RSS Nasze Miasto
Lat 58, zam. Racibórz
Poparcie w wyborach: 200 głosów ważnych

FULNECZEK Leonard
KW Platforma Obywatelska RP
Lat 47, zam. Krzyżanowice
Poparcie w wyborach: 1510 głosów ważnych

GUMIENIAK Władysław
KW Platforma Obywatelska RP
lat 64, zam. Kuźnia Raciborska
poparcie w wyborach: 962 głosy ważne

HAJDUK Adam
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 55, zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 974 głosów ważnych

KLIMANEK Marceli
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 50, zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 626 głosy ważne

KOCUR Łukasz
KW Platforma Obywatelska RP
lat 27, zam. Owsiszcze
poparcie w wyborach: 350 głosy ważne

KURPIS Marek
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 41. zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 464 głosy ważne

MALCHARCZYK Leonard
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 47, zam. Maków
poparcie w wyborach: 405 głosy ważne

MARCOL Franciszek
KW Prawo i Sprawiedliwość
Lat 41, zam. Nędza
Poparcie w wyborach: 692 głosy ważne

MIKA Norbert
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 49, zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 537 głosów ważnych

OLENDER Piotr
KW Platforma Obywatelska RP
lat 50, zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 526 głosy ważne

PLURA Adrian
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 39, zam. Samborowice
poparcie w wyborach: 789 głosy ważne

SCHOLZ Piotr
KW Platforma Obywatelska RP
lat 44, zam. Nędza
poparcie w wyborach: 488 głosy ważne

STAROŃ Jerzy
KW Platforma Obywatelska RP
lat 41, zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 393 głosy ważne

STUKATOR Józef
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 57, zam. Pogrzebień
poparcie w wyborach: 611 głosów ważnych

WAJDA Adam
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 34, zam. Pietrowice Wielkie
poparcie w wyborach: 1061 głosów ważnych

WIERZBICKI Artur
KWW Platforma Obywatelska RP
lat 35, zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 445 głosów ważnych

WINIARSKI Ryszard
KWW "Razem dla Ziemi Raciborskiej"
lat 60, zam. Racibórz
poparcie w wyborach: 538 głosów ważnych

WYKA Leszek
KW RSS Nasze Miasto
lat 53, zam. Turze
poparcie w wyborach: 236 głosów ważnych

——————————————————————-

REKLAMA:

 

Głośniki Creative Inspire T6160

 

http://images.europe.creative.com//images/products/450x350/pdt_18940.png

Nadszedł czas, aby zacząć słuchać dźwięków przestrzennych w systemie 5.1 w grach , utworach muzycznych i filmach przez nowe głośniki Creative Inspire T6160. Pora pobudzić zmysły wrażeniami barwnego panoramicznego dźwięku przestrzennego. Klasyczny styl i łatwość obsługi to cechy, które sprawiają, że możliwość zanurzenia się w wielokanałowym dźwięku przestrzennym i korzystania z wszystkich zalet produktów firmy Creative — lidera branży audio — jest doskonałym wyborem. Przetwornik głośnika niskotonowego typu long-throw i pięć głośników satelitarnych zapewniają mocne basy oraz dźwięk pozycyjny pozwalający na większą precyzję w grach i dający mocniejsze wrażenia z oglądania filmów. Dzięki stylowemu wyglądowi i jakości dźwięku głośniki Creative Inspire T6160 są idealnym dodatkiem do komputera PC lub notebooka .

 

Cena w SOFT-ib : 225 zł

(Ceny na dzień 30.11.10.)

 

 

 


 

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here