Dwie osoby ranne w wypadku na Brzeskiej

Do groźnego wypadku doszło dziś około dziesiątej na wysokości komisu samochodowego przy ul. Brzeskiej. Ranne dwie osoby zostały odwiezione do szpitala. Powodem wypadku była najprawdopodobniej śliska droga. Zobacz wideo z wypadku . Do wypadku doszło w sobotę 4 grudnia, około godziny dziesiątej. Kierujący samochodem seicento od strony Brzezia , mieszkaniec Raciborza zauważył zaparkowany samochód na jego pasie ruchu na wysokości komisu samochodowego. Próbując ominąć pojazd wpadł w poślizg –  znalazł się na przeciwległym pasie ruchu.  Jadący od strony Raciborza mieszkaniec Pogrzebienia samochodem fiat uno, pomimo próby zjechania na pas ścieżki rowerowo-pieszej  uderzył w bok fiata seicento. Manewr skuteczniejszego hamowania był  niemożliwy z uwagi na  nieodśnieżony pas ścieżki rowerowo-pieszej. W wyniku zderzenia ranna została pasażerka uno oraz kierowca seicento. Zdaniem kierowcy uno –  mogło dojść do minięcia się samochodów gdyby kierowca seicento nie hamował, wówczas nie wpadłby w poślizg a ja zmieściłbym się na pasie dla pieszych – dodał. Warunki drogowe jednak w tym miejscu były trudne, ograniczały znacznie wykonanie prawidłowo nawet prostych manewrów jak hamowanie czy omijanie pojazdu.

 

- reklama -


Dwie osoby ranne w wypadku na Brzeskiej
Zobacz inne materiały wideo publikowane przez: raciborz_com_pl.

 

 

//i/

 

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Swoją drogą, dlaczego pługi PK nie odśnieżają całej szerokości jezdni wraz z tą ścieżką dla pieszych? Przecież nie ma tam krawęzników, ta sama praca a byłoby bezpieczniej. Nie tylko w tym przypadku mogło nie dojść do wypadku ale i piesi mogli by normalnie chodzić swoim pasem dla pieszych a nie szosą. Remont Brzeskiej miał poprawić bezpieczenstwo pieszych i rowerzystów. Na tym odcinku bardzo często ludzie pieszo lub rowerzyści wracają z auchan. ZNowu jednak jakiś bardzo kumaty majster kazał odśnieżać szosę i tym samym zasypują pługi śniegiem pobocze przeznaczone dla pieszych. Tak niestety działa logika władz i osób na stanowiskach kierowniczych w Raciborzu.

  2. Zaraz po wypadku, służby PK (chyba) odśnieżyły pas dla pieszych. Jechałem tamtędy wieczorem, około 22giej i pasy dla pieszych były odśnieżone. A może nie doszłoby do tego wyadku gdyby ktoś odśnieżył tą drogę wcześniej?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here