W Kuźni wybiorą nowe władze hufca

10 grudnia o godz. 17:00 w czytelni biblioteki Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kuźni Raciborskiej odbędzie się Zjazd Nadzwyczajny Hufca Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka.Celem spotkania jest wybór nowych władz hufca oraz podsumowanie trzyletniej kadencji ustępujących władz. W zjeździe udział weźmie 29 instruktorów. Zaproszenia na spotkanie otrzymali również przedstawiciele samorządów: starosta raciborski Adam Hajduk, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, burmistrz Kuźni Raciborskiej Rita Serafin, przyjaciele harcerstwa oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Zjazd będzie również okazją do podziękowania za pomoc i wsparcie w harcerskich działaniach – wręczeniu odznaczeń oraz listów gratulacyjnych tak gościom, jak i wyróżniającym się w swojej pracy instruktorom hufca.

- reklama -

Hufiec Ziemi Raciborskiej jest jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą w Kuźni Raciborskiej, która obejmuje teren całego powiatu raciborskiego. Należy do grona 34 hufców działających na terenie województwa śląskiego, skupionych w Chorągwi Śląskiej ZHP z siedzibą w Katowicach. Obecnie zrzesza blisko 290 zuchów, harcerzy i instruktorów, działających w 18 gromadach i drużynach.

– Hufiec jest ważną organizacją społeczną w naszym regionie, która wypełnia zadania o różnym charakterze, adresowane zarówno do harcerzy, jak i do młodzieży niezrzeszonej w ZHP. Podejmuje działania związane z edukacją, kulturą fizyczną, turystyką i sportem, popularyzuje idee demokracji, odpowiedzialności obywatelskiej i świadomości narodowej. Zajmuje się również wychowaniem patriotycznym, przeciwdziała patologiom społecznym poprzez rozwijanie zainteresowań, rehabilitację i rewalidację niepełnosprawnych – podkreśla komendant Marek Majewski.

Władze hufca wierzą, że Zjazd Nadzwyczajny, podsumowując dotychczasową, trzyletnią działalność, pomoże wypracować nowe rozwiązania, służące polepszeniu pracy wychowawczej wśród dzieci i młodzieży regionu raciborskiego, co spowoduje dalszy, wszechstronny rozwój Hufca oraz Związku Harcerstwa Polskiego.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here