Bożonarodzeniowa płyta z Kukizem i Wyszkoni już dostępna

W niedzielę 19 grudnia w większości kościołów po mszach będzie można nabyć płytę z Pieśniami Bożonarodzeniowymi. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Anna Wyszkoni, Paweł Kukiz i Marzena Korzonek.

Płyta została wydana przez Radio Opole. Ania Wyszkoni, Monika Kuszyńska, Hania Hołek, Marzena Korzonek, Paweł Kukiz, Andrzej Lampert, Kuba Kęsy i pracownicy Radia Opole – to lista artystów, gwiazd polskiej estrady, którzy wzięli udział w nagraniu w/w płyty charytatywnej  wydanej w nakładzie 15 tys. egzemplarzy przez Radio Opole.

- reklama -

W ramach promocji płyty Radio Opole planuje współorganizować trzy świąteczne koncerty z udziałem gwiazd. Pierwszy odbędzie się 6 stycznia 2011 w Raciborzu – w Kościele p.w. Św. Paschalisa. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na Hospicjum Opolskie.

Ks. Marian Niemiec, prezes Stowarzyszenia Opolskie Hospicjum wystosował do Proboszczów Kościołów raciborskich prośbę aby zachęcić wiernych do nabycia płyty, której dochód wesprze budowę i działalność opolskiego Hospicjum. Prośbie tej patronuje i wspiera ją Biskup Opolski Ks. Andrzej Czaja. Płyta będzie rozprowadzana przez wolontariuszy, którzy legitymować się będą identyfikatorami i specjalnymi puszkami na datki. Płytę będzie można nabyć za 10 zł.

Płyta zawiera 10 utworów bożonarodzeniowych, w tym: 2 kolędy tradycyjne i osiem utworów autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów, którzy na co dzień pracują w Młodzieżowym Domu Kultury i Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu.

Ponadto w dniu 22 grudnia 2011 roku (środa) w godzinach 16.00 – 19.00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury Raciborzu dyżurować będą wolontariusze Hospicjum Opolskiego, którzy również będą rozprowadzać w/w Płytę Świąteczną nagraną charytatywnie przez Radio Opole.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here