Nowy budynek Centrum Wystawienniczego w Pietrowicach W.

12 grudnia  uroczyście otwarto centrum społeczno – kulturalne w Pietrowicach Wielkich.. Już w pierwszym dniu w świątecznym kiermaszu zorganizowanego w centrum uczestniczyło  ponad tysiąc osób.

Uroczyste otwarcie odbyło się z udziałem Gabrieli Lenartowicz – prezes WFOŚiGW w Katowicach, posła RP Henryka Siedlaczka, radnej Sejmiku Woj. Śl. Ewy Lewandowskiej oraz władz gminnych, powiatowych i sejmiku województwa śląskiego,

- reklama -

 

Centrum znajduje się na terenie, gdzie od dziesięciu lat odbywają się majowe Eko- Targi – największa impreza tego typu w regionie. Oddany nowy budynek to pozostałość po dawnej słodowni i magazynach GS-u. Został całkowicie zmodernizowany i przebudowany. Przystosowano go nie tylko do ekspozycji targowych ,ale również do organizowania konferencji i szkoleń. Znajdzie tu miejsce również biblioteka oraz Gminne Centrum Informacji. Na dachu zrobiono atrakcyjny taras widokowy. Na szczycie komina w pobliżu bocianiego gniazda umieszczono kamerę, dzięki której będzie można przez internet obserwować życie od lat przylatujących w to miejsce ptaków.

 

 

 
Od lewej stoją: Andrzej Wawrzynek, Gabriela Lenartowicz, Henryk Siedlaczek,
Ewa Lewandowska, Adam Hajduk

 

 

 

Remont kosztował 9,5 mln zł, z tego 6,,8 mln zł gmina pozyskała ze funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego. Gabriela Lenartowicz gratulując władzom gminy powiedziała, że kluczem do sukcesu była rewitalizacja obiektu poprzemysłowego, który będzie służył nie tylko kilkudziesięciu tysiącom zwiedzającym Eko-Targi, ale także mieszkańcom powiatu podczas wielu innych imprez i wystaw odbywających się w tym miejscu w ciągu całego roku. W ten sposób nowe pomieszczenia staną się wizytówką i symbolem Pietrowic oraz gospodarności ich władz, mówiła Lenartowicz.

 

Już w pierwszym dniu po otwarciu nowych obiektów w sali wystawienniczej zorganizowano kiermasz świątecznych wyrobów, wystawy plastyczne i koncert zespołu Arka Noego, w których uczestniczyło ponad tysiąc osób.

 

/w/

 

Źródło: wfosigw.katowice.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here