Będzie czym walczyć z żywiołem

W sobotę, 18 grudnia, na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, odbyła się uroczystość przekazania sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP z powiatu raciborskiego również skorzystają z tej pomocy.

Sprzęt zakupiony został w ramach akcji STOP POWODZIOM, którą Fundacja WOŚP przeprowadziła 4 lipca 2010 r. Zebrano wówczas 2.644.507,34 złotych i za te pieniądze kupiono sprzęt dla 575 Ochotniczych Straży Pożarnych. Trafił on przede wszystkim do tych miejsc, które zmagały się w tym roku z powodzią lub które mieszczą się na terenach zagrożonych powodziami w przyszłości.

- reklama -

 

Z informacji na stronie WOŚP wynika, że otrzymały lub otrzymają taką pomoc także Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu raciborskiego. Na wykazie znajdują się OSP z: Krzyżanowic, Raciborza-Miedoni, Brzezia, Sudoła, Rudnika, Krzanowic, Siedlisk, Modzurowa, Bojanowa i Pietrowic Wielkich. Sprzęt przekazany tym OSP to: szlamowy, jednofazowy, pływający i KTH.

 

Fundacja WOŚP zakupiła:

– 100 motopomp WT 40

– 200 motopomp pływających "Posejdon"

– 130 agregatów prądotwórczych 1-fazowych FH 3541 firmy Fogo

– 15 agregatów prądotwórczych 3-fazowych ECT 7000P firmy Honda

– 130 motopomp do wody zanieczyszczonej KTH 80X (druga tura)

 

/w/

Źródło: strona WOŚP

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here