OSP Rudnik ma nowy wóz bojowy

19 grudnia w kościele parafialnym w Rudniku odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków. Po nabożeństwie poświęcony został nowo nabytego wozu strażacki dla rudnickiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wóz został zakupiony ze środków WFOŚiGW w Katowicach, a Gabriela Lenartowicz, prezes WFOŚiGW, wręczyła strażakom kluczyki i dokumenty. W obecności przedstawicieli powiatowych władz straży, posła Henryka Siedlaczka, władz Gminy Rudnik, młodzieży szkolnej i mieszkańców Rudnika – ks. proboszcz Piotr Spallek oraz ojciec Marceli Dębski kapelan strażaków dokonali poświęcenia nowego nabytku OSP.

- reklama -

 

 

 
 
 

 

 

 

Wóz ten będzie służył nie tylko mieszkańcom Rudnika, będzie mógł brać udział w wyjazdach do pożarów w całej okolicy. Nabyty dzięki pomocy wilelu przyjaciół straży. Gospodarze OSP Rudnik zaprosili gości na poczęstunek, można było wspólnie posiedzieć i częstując się ciepłym posiłkiem rozmawiać o wspólnych sprawach, o problemach i sukcesach codziennej służby. Franciszek Mrowiec, prezes OSP Rudnik, dziękował wszystkim za wsparcie w staraniach o zakup nowego wozu.

 

/w/

 

Źródło info i zdjęcia: gmina-rudnik.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here