Przygotują nauczycieli do stosowania e-learningu

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu rusza projekt „Belfer on-line – przygotowanie nauczycieli do stosowania e-learningu i cyfrowych narzędzi edukacyjnych w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów”. Inauguracja projektu odbędzie się już w styczniu.

W projekcie udział wezmą nauczyciele i pracownicy dydaktycznych szkół i placówek oświatowych prowadzących kształcenie ogólne, zawodowe i ustawiczne. Nauczyciele uczestniczyć będą w szkoleniach programowych, podczas których nauczą się obsługi i tworzenia kursu na platformie MOODL, dowiedzą się również co to jest metoda WebQuest, edytor eXe, ePortfolio i będą uczyć się ich obsługi.

- reklama -

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji metodycznych i merytorycznych nauczycieli w zakresie wykorzystywania w swojej pracy technologii informacyjno-komunikacyjnej /ITC/ oraz wskazanie możliwości i sposobów prowadzenia zajęć dydaktycznych z zastosowaniem platform e-learningowych oraz cyfrowych narzędzi edukacyjnych.

13 stycznia o godzinie 12.00 w auli PWSZ odbędzie się konferencja inaugurująca projekt „Belfer on-line – przygotowanie nauczycieli do stosowania e-learningu i cyfrowych narzędzi edukacyjnych w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów”. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.efs.pwsz.raciborz.edu.pl. Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnej konferencji połączonej z lunchem  jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 5 stycznia 2011 roku.

Program konferencji:

11.00 – 12.00 – Rejestracja Uczestników
12.00 – 12.15 – Otwarcie konferencji przez kierownika projektu „Belfer on-line – przygotowanie nauczycieli do stosowania e-learningu i cyfrowych narzędzi edukacyjnych w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów” dra Jacka Lembasa
12.15 – 12.30 – Powitanie Uczestników JM Rektor PWSZ w Raciborzu prof. nadzw. dr hab. Michał Szepelawy
12.30 – 13.00 – Wykład dra Jacka Lembasa
13.00 – 13.30 – Wykład mgr Marka Szafrańca
13.30 – 14.00 – Przerwa na kawę
14.00 – 14.30 – Wykład mgr Sabiny Furgoł
14.30 – 14.45 – Dyskusja plenarna
14.45 – 15.00 – Zakończenie konferencji
15.00 – Poczęstunek

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here