Radni podnieśli pensję burmistrz Serafin

Przyznanie wynagrodzenia dla burmistrz Kuźni Raciborskiej to jedna z uchwał, jaką przyjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 21 grudnia w Starym Opactwie w Rudach.

Wynagrodzenie burmistrza składa się z czterech składników: a) wynagrodzenia zasadniczego, które – zgodnie z przepisami dla gmin do 15 tys. mieszkańców może być zawarte w kwotach od 4200 do 5900 zł; b) dodatku funkcyjnego, który – w przypadku burmistrza Kuźni Raciborskiej – może wynosić maksymalnie 1900 zł; c) dodatku specjalnego – może on zawierać się w granicach od 20 do 40 % sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego oraz d) dodatku za wieloletnią pracę, czyli 20 % wynagrodzenia zasadniczego.

- reklama -

 

 

 

 

W minionej kadencji zarobek burmistrz Rity Serafin – po wyliczeniu wszystkich składników wynosił 8748 zł brutto. – Starałem się w tej kwestii niczego nie proponować. Od tego jest Komisja Budżetu i Finansów – mówił podczas sesji przewodniczący Manfred Wrona. Propozycje związane z wynagrodzeniem burmistrza przedstawiła Marcelina Waśniowska – przewodnicząca Komisji Budżetu: – Stawka pensji zasadniczej, którą przyjęła Komisja wynosi 5000 zł; dodatek funkcyjny – maksymalny – 1900 zł. Dodatek specjalny przyjęliśmy w wysokości do 20 %, co stanowi kwotę 1380 zł i dodatek za wysługę – również 20 %, tj 1000 zł. Suma wynagrodzenia wynosić będzie zatem 9280 zł brutto. Wzrost wynagrodzenia brutto w stosunku do poprzedniej kadencji to 532 zł. Nie jest to dużo, gdyż wynosi tylko 6, 08 % – mówiła radna.

 

 

 

 

– Pozostaje teraz pytanie – czy załatwiać tą sprawę jednoznacznie zaraz na początku kadencji, czy dopiero w momencie udzielana absolutorium, które burmistrz powinien uzyskać do 30 kwietnia. W poprzedniej kadencji było tak, że wynagrodzenie było regulowane później – zastanawiał się przewodniczący Wrona. – Jest tylko jedna prośba: jeżeli będziemy dyskutować, to w górę, a nie w dół – zwróciła uwagę M. Waśniowska. – ja proponowałabym przyjąć to tak jak jest – mówiła z kolei radna Grażyna Tokarska. – Tak, jak przewodniczący powiedział: przy absolutorium możemy wrócić do tematu – dodała. Podobnego zdania był Bernard Kowol: – Myślę, że to, co zaproponowała Komisja Budżetu jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Uważam, że trzeba utrzymać tą taktykę ostrożności ze względu na sytuację w środowisku; natomiast ten delikatny próg 6, 08 % jest uczciwy – powiedział radny. Za pozostaniem przy poprzednim wynagrodzeniu był natomiast radny Adam Skórka. Twierdził, że podnieść ją będzie można w momencie udzielania absolutorium. – Zawsze byliśmy w tej dolnej granicy ustalania wynagrodzenia. I to niezależnie, od tego czy burmistrzem był pan Cęcek, pan Emrich, czy pani Serafin – zaznaczył M. Wrona.

Uchwała ws. wynagrodzenia burmistrza na poziomie kwoty zaproponowanej przez Komisję Budżetu została przyjęta jednogłośnie.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here