Wigilia z „Bażantem” w Bieńkowicach

0

Dwa razy w roku, w niedziele po św. Hubercie i przed Wigilią myśliwi z Koła Łowieckiego "Bażant” z siedzibą w Bieńkowicach organizują uroczyste polowanie połączone ze spotkaniem i poczęstunkiem.

Koło Myśliwskie „Bażant” powstało w 1953 roku. Wbrew ogólnie panującej opinii, głównym celem zrzeszonych myśliwych nie jest polowanie, ale opieką nad lasem i zwierzyną, m.in. dokarmianie jej, eliminacja chorych sztuk. Aktualnie koło liczy 39 członków, w tym dwie kobiety. Gminę Krzanowice reprezentują mieszkańcy Krzanowic i Borucina: Karol i Krystian Kaszny, Józef, Marcin, Daniel Mychi oraz Emil Juretzka.

- reklama -

 

 

W tegorocznym wigilijnym polowaniu brało udział 18 myśliwych. Ich łupem padło pięć dzików i 18 bażantów. Po odegraniu stosownych sygnałów i wyróżnieniu plakietką „Król polowania” Edwarda Jaworka, który ustrzelił dwa dziki, nastąpiły łamanie się opłatkiem i składanie życzeń świątecznych, po których rozpoczęła się biesiada. Na poczęstunek składały się pyszna zupa grochowa i rozpływająca się w ustach, wspaniałe dzwonko karpia według przepisu.

 

 

 

Spotkanie zaszczycili obecnością m in.: Brygida Abrahamczyk, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu, Manfred Abrahamczyk, Burmistrz Gminy Krzanowice i Grzegorz Utracki, wójt Gminy Krzyżanowice.

 

 

UG Krzanowice

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here