Oszukał tysiące ludzi, teraz próbuje swoich sił w Raciborzu

14

Ofiarami Tomasza Cieszyńskiego padli prawdopodobnie pierwsi lokatorzy mieszkań budynku SM Nowoczesnej przy ul. Opawskiej-Matejki. Kupili od oszusta czujniki gazu za 199 zł, które można dostać za 59 zł.

Zasada działania oszusta jest ciągle taka sama. Wywiesza ogłoszenia w klatkach schodowych powołując się na uzgodnienia ze spółdzielniami mieszkaniowymi o konieczności zamontowania detektorów gazu. Ogłoszenie wisi zazwyczaj tylko jeden dzień. Następnego dnia chodzi po mieszkaniach sam lub ktoś w jego imieniu, agresywnie podsuwa do podpisania umowę i pobiera zaliczki w wysokości 50 zł. Po kliku dniach znowu trafia do mieszkań gdzie pobrał zaliczki rzekomo "montuje" czyli zostawia czujnik i pobiera resztę pieniędzy do wysokości 199 zł. ewentualnie odliczając rabat. Niedawno w ten sposób zostali potraktowani mieszkańcy należącego do SM Nowoczesna budynku przy ul. Opawskiej-Matejki. Co ciekawe, w Nowoczesnej nikt nie wie o działalności firmy, Spółdzielnia odcina się od jakichkolwiek związków z nią.

- reklama -

 

Z naszych informacji wynika, że firma T. Cieszyńskiego INTER-GAZ (wcześniej POL-GAZ) prowadzi oszukańczą działalność na terenie całego kraju. Faktem też jest, że komendy policji w Policach, Pile, Złotowie, Żurominie i Kwidzyniu prowadzą śledztwa w sprawie oszustw i wyłudzeń Cieszyńskiego. Kiedy zakończone będzie śledztwo nie wiadomo. Ale naciągacz, jak na razie, nadal bezkarnie działa w najlepsze.

 

 

 

 

 

Tomasz Cieszyński założył firmę Gaz-Pol w Grudziądzu w 2007 roku, 19 listopada 2010 roku zmienił nazwę swojej firmy na INTER-GAZ zarejestrowaną także w Grudziądzu. Nie wiadomo czy od początku zajmował się naciąganiem naiwnych ludzi oferując im "montaż" detektorów gazu. Ów "montaż" polegał na włożeniu wtyczki do gniazdka. Za swoje usługi pobierał 199 zł. niektórym wspaniałomyślnie oferując rabat od 10 do 30 procent. Na stronie police.pl w 2009 roku rozgorzała dyskusja na temat oszustw pana Cieszyńskiego. To tylko niektóre przykłady:

 

mundek – Wysłany: 2009-10-06, 22:07   [Police] Czujnik Gazu firma GAS-POL z Grudziądza Nie będę się zbytnio rozpisywał – potraktujcie to jako ostrzeżenie. Spółdzielnia Chemik to poniekąd zalegalizowała informując mieszkańców o zagrożeniach ulatniającym się gazem i konieczności zakupu czujników. Koszt czujnika zaproponowany to 199 zł gotówką (w tym rabat 19 zł ) Tak naprawdę czujnik można kupić za 65,60 zł (plus ewentualna wysyłka 10 zł Ja czuje się oszukany, nie wiem jak Wy.

 

Ciekawy Gaduła – Wysłany: 2009-10-07, 08:23  To nie spółdzielnia Chemik,jeśli dobrze się wczytac w ogłoszenia,które dwóch młodych ludzi rozklejało po klatkach,to nie ma tam tam słowa o spółdzielni. Firma gazpol chce zarabiac na naiwnych,i tak się reklamują podstepnie,,, Naciągają ludzi i tyle. Narazie nie ma podpisu……

 

bzyku – Wysłany: 2009-10-07, 08:38 W zasobach Odry też wiszą te ogłoszenia. Spółdzielnia pewnie nic nie wie na ten temat a świadczyć może o tym fakt, że ogłoszenie wisi również u mnie w bloku, gdzie nie ma gazu w mieszkaniach:) 

 

głos rozsądku Wysłany: 2009-10-07, 09:05 To nie tylko ogłoszenia. Wczoraj koło 20 zapukała do mnie kobieta i już posuwała listę to podpisania się. Nie dajcie się nabrać naciągaczom!

 

NIKA – Wysłany: 2009-10-07, 09:07 Firma totalne dno. Zwykli domokrążcy, którzy posdstępem nakłaniaja do podpisania czegoś co nazywaja umową a nia nie jest. Podstępem bo np. mówią, że dotacje na to są z naszej gminy. Byłam sama świadkiem jak to robią kiedy przyszli z tym cacykiem do mojej mamy. Firma, która nie szanuje siebie i klientów. Kiedy tam zadzwoniłam i byłam zbyt dociekliwa po prostu rozłączali sie a kiedy zaraz po tym zadzwoniłam znów uslyszałam wszystkim znane słowo na "K". Bezczelnie kłamią i żerują na zwykłych ludziach. ODRADZAM WSPÓŁPRACĘ Z TYMI DOMOKRĄŻCAMI. Stracimy kupę kasy a na pewno krocie więcej niż detektor kosztuje naprawdę . Swoją drogą co to za umowa, kóra mówi o płatności ratalnej a nie podaje kwpty i ilości rat jakie klient ma płacić. W trakcie może się okazać, że później przez parę ładnych lat trzeba będzie za ten szmelc płacić. Naprawdę radzę się dobrze zastanowić. Moja mama tego nie zrobiła i są problemy.

 

Jacek80 – Wysłany: 2009-10-07, 10:12 W sprawie firmy GAS-POL prowadzone jest postępowanie w Komendzie Powiatowej Policji w Policach w sprawie naciągania i oszustwa. Jeżeli ktoś został oszukany, bądź tak się czuje proszę zgłosić ten fakt w KPP Police. Im więcej ludzi się zgłosi tym sprawa bedzie bardziej rozwojowa i może nikogo już nie naciągną.

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

14 KOMENTARZE

 1. Każdy średnio zorientowany mieszkaniec City Center chyba wie, jaki ma piecyk w mieszkaniu – dwufazowy, z zamkniętą komorą, dość bezpieczny. Nie wiem, jak można kupić czujnik u naciągacza, który w bezczelny sposób włazi do mieszkania i próbuje wmówić, że akurat ten piec może w każdej chwili wybuchnąć. Facet, który był u mnie zachowywał się jak agresywny sprzedawca leczniczych materaców. Samo ogłoszenie wywieszone w klatce zaczyna się od złowieszczych słów: „w związku z częstymi wybuchami piecyków…”, co sugeruje, że w City Center już kilka ich wybuchło 😀

 2. Teraz naciągają ludzi z okolic Włocławka. Znów zmienili nazwę firmy na szczęscie nic im nie zapłaciłam to może się już nie pojawią. A umowe ze mną facet podpisał mimo że nie jestem właścicielką domu i nawet nie jestem tu zameldowana i nawet nie chciał zadnych moich danych tylko imię i nazwisko. Chodziło o kase jak powiedziałam ze nie mam kasy na zaliczkę to się zmył. Niby firma z Grudziądza eco rescources to chyba to samo co było INTERPOL i INTERGAZ bo ten sam właściciel oszuści i naciągacze powiedział że to obowiązkowe podłączenie że każde gospodarstwo domowe w naszej gminie ma obowiązek założyć detektor gazu tylko że pytał mnie się o miejscowość w jakiej jesteśmy a niby z polecenia Gminy. Koszt 300 zł 200 detektor a 100 podłączenie.

 3. Ale to jest wybór tych ludzi czy chca wydać 200 zł czy 60 na jakiś produkt. To nie jest oszustwo kolesia, tylko głupota kupujacych.

 4. tak tak

  Dokładnie. TO nie oszustwo tylko umiejętność korzystania z głupoty innych.

 5. aaa

  Teraz działają w Janowie Polaskim woj.lubelskie

 6. Grasują w pyrzycach i okolicach obryta okunica

 7. Wazne

  Dzisiaj dnia 21.02.2014 kilka godzin wczesnie oszukal moja babcie podajac sie na firme eco resources otrzegam woj.lubuskie.powiat zaganski

 8. Gula

  Frajerzy
  dziś oszukali moja babcie wpłaciła100zł . Sękowo woj .Wielkopolskie Powiat Szamotulski

 9. pff

  Jak ktoś jest idiotą, to zawsze da się nabić w balona.

 10. Mała

  Dziś byli w powiecie Nowy Tomyśl. UWAGA !!!

 11. Eco resources znowu sie pojawiła i chcieli sprzedać czujnik gazu mojemu dziadkowi.
  Jaktorów powiat grodzisk mazowiecki
  Oszukuja starsze osoby.

 12. Witam Państwa,
  jestem właścicielem firmy Eco Resources Michał Kłonowski z siedzibą w Cierzniach (woj. pomorskie) – błędnie kojarzonej firmą Pana Cieszyńskiego. Dołączam swoją opinię na ww. temat w trosce o dobre imię swojej firmy. Wszystkim poszkodowanym polecam kontakt z komendą policji w Grudziądzu, która doskonale zna temat i bodajże prowadzi postępowanie już w tej sprawie.
  z poważaniem
  Michał Kłonowski

 13. Piotr

  Nadal działają… tym razem w powiecie gdańskim.
  Starszy człowiek dał się naciągnąć na 70zł za reduktor do butli gazowej wart 12zł.
  Pod pretekstem obowiązkowej wymiany.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here