„Pan ciekawski” Sławka Stanowskiego nagrodzony

Sławomir Stanowski, uczeń II LO w Raciborzu, zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficzno – filmowym "Przyroda u Twoich drzwi". Jego praca pt. "Pan ciekawski" w kategorii "szkoły ponadgimnazjalne" nie miała sobie równych.

Rok 2010 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Z tej okazji Fundacja Banku Ochrony Środowiska ogłosiła konkurs "Przyroda u Twoich drzwi". Tematem konkursu jest problem zmniejszania się różnorodności biologicznej, niszczenia siedlisk flory i fauny poprzez ekspansyjną działalność ludzi. Nadesłane prace mają pokazać jak przyroda próbuje powrócić na tereny, z których została wyparta przez człowieka (np. dziki buszujące w śmietnikach, rośliny wyrastające ze ścian budynków, dzikie ptaki zakładające gniazda na dachach wieżowców itd).

- reklama -

Jury konkursu po wnikliwym zapoznaniu się z 239 nadesłanymi pracami  przyznało nagrody. I miejsce w kategorii  fotografia – szkoły ponadgimnazjalne: zdobył Sławomir Stanowski z ZSO Nr 2 II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Raciborzu – "Pan ciekawski". Wyniki ogłoszono na stronie internetowej http://przyrodautwoichdrzwi.pl/?p=192

Wernisaż wystawy pokonkursowej wraz z rozdaniem nagród rzeczowych odbędzie się 10 stycznia o godz. 13 w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 4 w Warszawie.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here