E. Biskup: To będzie wyjątkowy koncert

Tegoroczny koncert kolęd na Płoni będzie miał wyjątkowy charakter. W kościele p.w. św. Paschalisa wystąpią m.in. Ania Wyszkoni (na zdj.), Marcin Mendera – Zimiński i Kamil Barański. Dodatkową atrakcją będzie relacja na żywo w Radiu Opole.

Koncert, który odbędzie się już 6 stycznia, będzie przede wszystkim koncertem promującym nową płytę pt. "Przy świątecznym stole z Radiem Opole", na której znajdują się utwory autorstwa Elżbiety i Andrzeja Biskupów. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Anna Wyszkoni, Paweł Kukiz i Marzena Korzonek, a dochód z całego projektu zostanie przeznaczony na budowę Hospicjum Opolskiego. Koncert w Raciborzu będzie jednym z trzech koncertów promujących płytę. Pozostałe odbędą się w Brzegu i Opolu. Początkowo był pomysł aby do Raciborza ściągnąć wszystkie gwiazdy, które można usłyszeć na płycie.

- reklama -

 

 

– Ze względu na wcześniejsze plany artystów nie jesteśmy w stanie zebrać ich wszystkich w jednym miejscu o tej samej porze – mówi Elżbieta Biskup. Andrzej Lampert w tym czasie będzie na premierze w Operze Śląskiej w Bytomiu, z którą jest związany, a Monikę Kuszyńską będzie można usłyszeć podczas koncertu w Brzegu. Wiadomo, że podczas koncertu w Raciborzu wystąpią Ania Wyszkoni, Marzena Korzonek, Hania Hołek.  – Dołączy do nich młody wokalista, Marcin Mendera – Zimiński, który nie uczestniczył w nagraniu płyty, czego osobiście bardzo żałuję. Jestem nim zachwycona – dodaje dyrektor MDK. Koncert odbędzie się przy akompaniamencie zespołu pod dyrekcją Kamila Barańskiego, a prowadzić go będą dziennikarze Radia Opole. Podczas koncertu będzie można wysłuchać również tradycyjnych kolęd. Całość relacjonowana będzie na żywo na antenie Radia Opole. – To będzie wyjątkowy koncert. Jestem przekonana, że będzie przebiegał na naprawdę wysokim poziomie – mówi E. Biskup.

 

/p/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here