Grupa MoCarta w WCK

0

8 lutego o godz. 19:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się występ Grupy MoCarta. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie WCK.

Eleganckie smokingi, instrumenty smyczkowe i muzyka poważna – to właśnie jest Grupa MoCarta. Pozornie zwykły kwartet klasyczny. Co jednak sprawia, że przyciąga miłośników dobrego kabaretu? Powstali w 1995 roku w Warszawie. Od początku zajmowali się muzyką – w szerokim tego słowa znaczeniu. Zaczęli od klasyki, bawiąc się nią, zabierając jej dostojną powagę i sztywność sali koncertowej. Stopniowo zajęli się też innymi gatunkami – hip-hopem, rockiem, popem czy muzyką country. Wszystkie utwory wykonują jednak za pomocą dwóch par skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Używają także ogólnodostępnych przedmiotów użytkowych, z których wydają niebanalne dźwięki.

- reklama -

 

 

 

 

Grupa MoCarta początkowo prezentowała żarty muzyczne w telewizji Canal+, a w 1997 po raz pierwszy wystąpiła przed publicznością. Do tej pory ukazały się dwie płyty kwartetu – "Mozart wiecznie żywy" i "Kreatury czyli Cztery Pory Roku według Grupy MoCarta". Zespół wykonuje również repertuar klasyczny.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here