Śpiewali i tańczyli dla babć i dziadków

0

"Choinka z bajkowego lasu" – to tytuł przedstawienia, jakie w poniedziałek z okazji nadchodzącego Dnia Babci i Dnia Dziadka, wystawiły dzieci z Przedszkola nr 24. Po przedstawieniu wszystkie babcie i dziadkowie otrzymali laurki.

Przedstawienie po raz pierwszy przedszkolaki zaprezentowały 20 grudnia. Wtedy okazją do występu były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Teraz na widowni zasiadły babcie i dziadkowie dzieci, którzy z uśmiechami na twarzy obserwowali poczynania dzieci. – Było pięknie, bardzo mi się podobało. Za każdym razem kiedy są jakieś przedstawienia w Przedszkolu to staram się być, żeby nie zawieść wnuczki – mówiła pani Zofia, babcia 6-letniej Patrycji. Zdanie pani Zofii podziela pani Wanda, której 6-letni wnuczek również wystąpił w przedstawieniu. – Piękne przedstawienie. Mam nadzieję, że w szkole też będą takie występy, bo wnuczek już w przyszłym roku pójdzie do pierwszej klasy – mówiła. – Przedstawienie bardzo mi się podobało. Nie mieszkam w Raciborzu, ale jak są przedstawienia jakieś to zawsze przyjeżdżamy, żeby obejrzeć naszego wnusia – mówiła pani Krystyna, babcia Marka Zawady.

- reklama -

 

 

Motywem inscenizacji była zielona choinka, która rosła samotnie wśród innych drzew. Las ożywał, gdy czasami wpadał tam psotny wiatr, pojawiała się tajemnicza mgła i harcowały bajkowe zwierzęta. Pewnego dnia małe leśne wesołe smerfy znalazły smutną, wydrwioną przez drzewa choinkę. Przy pomocy wróżki odnalazły Mikołaja, który ze swoimi roztańczonymi reniferami przywiózł ozdoby choinkowe. Wszyscy mieszkańcy lasu wspólnie przy choince spędzili święta. Oprócz babć i dziadków na widowni znaleźli się również podopieczni Domu Złota Jesień, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu i Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu. Po przedstawieniu wszystkie babcie i dziadkowie otrzymali, ręcznie zrobione przez dzieci, przepiękne laurki.

 

 
 

Przedstawienie jest częścią projektu pt. Rośniemy Razem”, który realizuje Przedszkole nr 24 z Oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym w Raciborzu w  ramach Programu Operacyjnego – Współpraca Transgraniczna 2007-2013 Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska- Benefit 7 Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Silesia realizowanym wspólnie z dziećmi z przedszkola Elisky Krasnohorskej w Opawie. Właśnie jutro dzieci z Przedszkola pojadą wraz ze swoimi opiekunami do Opawy, gdzie wspólnie ze swoimi rówieśnikami zaprezentują "Choinkę z bajkowego lasu" czeskiej publiczności.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here