Smartfon z procesorem dwurdzeniowym

0

LG Electronics wprowadziła do oferty LG Optimus 2X pierwszy na świecie smartfon z procesorem dwurdzeniowym.

Procesor dwurdzeniowy Tegra 2, w który wyposażono LG Optimus 2X, to kompleksowy układ scalony typu system-on-a-chipopracowany przez firmę NVIDIA®, znanego producenta wyjątkowo wydajnych procesorów graficznych. Procesor ten jest taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz na każdy rdzeń. Gwarantuje niskie zużycie energii oraz wysoką wydajność umożliwiającą odtwarzanie plików wideo i audio. Użytkownicy mogą liczyć na szybsze przeglądanie stron internetowych oraz płynniejsze granie w gry w porównaniu z telefonami wyposażonymi w procesor jednordzeniowy działający z taką samą szybkością.Smartfon LG zapewnia też natychmiastową reakcję na dotyk 
i bezproblemową pracę wielozadaniową umożliwiającą jednoczesną obsługę kilku aplikacji.

- reklama -

 

Wysoka rozdzielczość

 

LG OptimusLG Optimus 2X odtwarza i nagrywa filmy HD 1080p oraz umożliwia ich wyświetlanie przy użyciu funkcji HDMI mirroring, która gwarantuje konwersję treści na zewnętrznych wyświetlaczach do jakości Full HD.  Smartfon może się łączyć bezprzewodowo z urządzeniami cyfrowymi zgodnym ze standardem DLNA (Digital Living Network Alliance), takimi jak telewizory HD, co umożliwia granie w gry w sposób przypominający granie na konsoli. Dodatkowo pozwala przy tym w pełni wykorzystywać możliwości oferowane przez udostępnioną w telefonie funkcję wyświetlania kopii lustrzanej za pomocą interfejsu HDMI, a także czujnik przyspieszenia i żyroskop. Smartfon LG jest także wyposażony w zamontowane z przodu (1.3 MP) i z tyłu (8 MP) aparaty fotograficzne, gniazdo kart microSD umożliwiające rozbudowę wewnętrznej kości pamięci 8GB, port Micro-USB oraz trwały akumulator o pojemności 1500 mAh.

 

Smartfon LG Optimus 2X zostanie wprowadzony do sprzedaży w Korei już w następnym miesiącu, a potem pojawi się na rynkach krajów Europy i Azji. Telefon będzie początkowo wyposażony w system operacyjny Android 2.2 (Froyo) z możliwością uaktualnienia do wersji Android 2.3 (Gingerbread). Harmonogram uaktualniania zostanie opublikowany na rynkach lokalnych w stosownym czasie.

 

Telefon będzie dostępny w Polsce w I kwartale 2011r. pod nazwą lokalną LG Swift 2X.

 

 

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here