KOR i NaM za ulgą dla rodzin wielodzietnych – „Rodzina 3 +”

5

Radni miejscy KOR i NaM proponują program "Rodzina 3+" dla rodzin wielodzietnych. Rodziny te, korzystałyby z 50% zniżki na bilety na basen, lodowisko, kręgielnie czy płatne imprezy miejskie. Radni przekazali już projekt uchwały w tej sprawie.

Radni Komitetu Obywatelskiego Raciborzan i RSS Nasze Miasto chcą 50 proc. zniżki na bilety na pływalnię miejską, lodowisko, kręgielnię, korty tenisowe, komunikację miejską i płatne imprezy kulturalne dla rodzin wielodzietnych, rodzin zastępczych oraz osób samotnie wychowujących dzieci. Radni opozcji chcą aby Rada Miasta przegłosowała projekt na dzisiejszej sesji. W przypadku udziału w programie nie jest brane pod uwagę kryterium dochodowe. Program, jak piszą autorzy projektu ma na celu wspieranie rodzin wielodzietnych i rodzin zastępczych oraz kształtowanie ich pozytywnego wizerunku.

- reklama -

W uzasadnieniu czytamy: Rodzina jest tą komórką społeczeństwa obywatelskiego, która ma zasadniczy wpływ na rozwój gminy. Demograficzny niż oraz proces starzenia się społeczeństwa, to zjawiska, które wymagają działań zmierzających do ułatwiania życia rodzinom w szczególności wielodzietnym. Otaczanie rodziny troską, dbanie o godność rodziny, poprawa wizerunku rodziny to kontynuowanie systematycznego wprowadzania w naszym mieście polityki prorodzinnej. Głównym celem niniejszej uchwały jest promowanie rodzin wychowujących trójkę i więcej dzieci, wspieranie ich rozwoju, pełnego dostępu i uczestnictwa w życiu kulturalnym, sportowym i gospodarczym Raciborza. Program “Rodzina 3 +” ma być wsparciem rodzin wielodzietnych i zastępczych w Gminie Racibórz finansowym jak i wspomagającym proces wychowawczy dzieci i młodzieży dla rodzin. Program obejmie wszystkie chętne do wzięcia w nim udziału rodziny wielodzietne i zastępcze bez względu na kryterium dochodowe. Jego celem jest nie tylko poprawa warunków życia rodzin wielodzietnych, ale nade wszystko zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży wywodzących się z tych rodzin. Program ma na celu również przełamaniem stereotypu pokazującego rodzinę wielodzietną w negatywnym świetle. Ma być promowaniem wartości życia, piękna i tradycji, a co za tym idzie promowanie pozytywnego wizerunku rodzin wielodzietnych i zastępczych.

 

Rodziny po złożeniu wniosku w Urzędzie Miasta otrzymałyby kartę "Rodzina 3 +", za której okazaniem powyżej opisane ulgi będą przysługiwały. Do wniosku dołączyć należałoby zaświadczenie z Urzędu Miejskiego poświadczające liczbę osób i miejsce zamieszkania oraz zaświadczenie, legitymację lub inny dokument potwierdzający kontunuowanie nauki dla dzieci powyżej 18 roku życia.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

5 KOMENTARZE

 1. No wreszcie coś mądrego zaproponowali. Oby przeszła ta uchwała.

 2. Nie zgadzam się !!
  Wystarczy przeczytać komentarze w tej sprawie na http://www.naszraciborz.pl
  i wszystko jasne.Narobili dzieci to nich im teraz koscioł i Frączek pomaga. Mieli 3 razy przyjemność, to teraz trzeba ponosic konsekwencje w postaci wydatków.
  VETO W TEJ SPRAWIE !
  Robi sie tyle dzieci na ile stać rodziców ich utrzymać…

 3. Co się plujesz kobieto. Przecież to chyba, dobrze, ze socjal dla takich rodzin się rozwija. Ktoś będzie musiał pracować na Twoją emeryture w przyszłości – skoro już patrzysz na to takim krytyznym okiem.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here