Jasełka ze Stowarzyszeniem „Dla nas szansa”

0

Mimo, że Stowarzyszenie „Dla nas szansa” istnieje dopiero od 10 maja ubiegłego roku, to już zyskało sobie wielu członków spośród niepełnosprawnych i chorych Gminy Krzanowice, a to dzięki prężnej i zataczającej szerokie kręgi działalności roboczo – relaksacyjnej.

Ostatnio bardzo udaną imprezą było noworoczne spotkanie połączone z jasełkami w Domu Kultury w Bojanowie, na które przybyło niemalże sto osób – członków i zaproszonych gości. Przybyłych, w tym gości w osobach: Manfreda Abrahamczyka – Burmistrza Krzanowic, Brygidy Abrahamczyk – wiceprzewodniczącej Rady Powiatu, Małgorzaty Krzemien – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Mariana Szmiga – kierownika Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krzanowicach, Katarzyny Łozińskiej – przewodniczącej Gminnego Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, przywitała i całość prowadziła Dorota Podolska.

- reklama -

 

 

Spotkanie stało się okazją do złożenia sprawozdania z dotychczasowej działalności Stowarzyszenia przez Barbarę Szafarczyk oraz dokonania wyboru nowych władz. Jednogłośnie został wybrany Zarząd w składzie: Dorota Podolska – prezes, Magdalena Mielczarek – wiceprezes, Weronika Rycka – sekretarz, Krystyna Mandrysz – skarbnik, Barbara Adamczyk – członek Zarządu oraz Komisja Rewizyjna: Krystyna Bugla – przewodnicząca, Irena Musiał i Małgorzata Krzemien – członkowie.

 

 

Po części roboczej, nastąpiła część relaksacyjna. Najpierw kolędy śpiewała siostra Jolanta z towarzyszeniem Marka Pieczarka, a następnie sceną zawładnął kabaret z Wojnowic „Szwarne dziołchy i kalusy, a jak trzeba i świrusy”, który zaprezentował, bardzo dobrze zrealizowane, jasełka. Po przedstawieniu, przy poczęstunku, spotkanie trwało nadal.

 

 

Sponsorami imprezy byli Państwo Slotosch, właściciele mini marketu „Iza” oraz Leonard Kretek.

 

 

Warto też dodać, że wszyscy zaproszeni zostali obdarowani kotylionami wykonanymi przez uczniów Zespołu Szkół, Szkoła Podstawowa w Krzanowicach pod kierunkiem Katarzyny Bulendy i Jolanty Ślisz. Słowa uznania należą się również Elżbiecie Marcinowicz, dyrektorowi tej placówki, która wiele sił poświęca na stworzenie wolontariatu będącego w strukturach Stowarzyszenia.

 

tekst i zdjęcia: ww.krzanowice.pl

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here