Basen SMS-u doczeka się w końcu remontu

2

W trzecim kolejnym przetargu udało się starostwu wyłonić wykonawcę remontu basenu przy SMS-ie. Kosztem ponad 4,3 mln złotych wykona go firma TRROL z Siemianowic, która zaproponowała najniższą cenę spośród 6 oferentów.

Wcześniejsze przetargi "kładły" albo zbyt wysokie koszty remontu proponowane przez potencjalnych wykonawców na które powiatu nie było stać, albo brak certyfikacji na wykonanie tego typu robót wymaganej przez Polski Związek Pływacki.

- reklama -

 

Po złagodzeniu warunków przez powiat (szkoła od początku tego roku szkolnego podlega już pod Urząd Marszałkowski, jednak wg słów starosty Hajduka remont basenu to sprawa honorowa) do trzeciej licytacji stanęło sześciu zainteresowanych. Nie było wśród nich nikogo z Raciborza lub chociażby z powiatu. O zlecenie ubiegały się firmy z Leszna, Włocławka, Katowic, Gliwic, Siemianowic Ślaskich, dwie z Rybnika oraz konsorcjum z siedzibą w Marklowicach.

 

Najniższą ofertę zaoferował Zakład Administracji Budynków i Obiektów Budowlanych TRROL sp. z o.o. z Siemianowic Śląskich i to ta firma w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy ma doprowadzić basen "ósemki" do porządku.

 

/ps/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Po raz drugi w ten obiekt ładujemy miliony. Pamiętamy jeszcze remonty po 97 roku. Jak w tym roku podniesie się poziom na Odrze to znowu przez kanalizację zaleje ten basen. Szkoda pieniędzy. To ciągle teren zalewowy.

  2. Byliśmy świadkiem tylu kadencji durnych rządów, tak pozostanie do końca tej kadencji, prawie rozpoczętej, a [b]BASEN[/b] to kwitesencja wody w muzgu naszych decydentów.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here