Paranienormalni w Raciborzu – co jeszcze w ten weekend?

0

Na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" wystąpią zespoły Corpus i Moulded Flesh. W Kuźni Raciborskiej odbędzie się pokaz slajdów Leszka Szczasnego, a w RCK wystąpi kabaret Paranienormalni.

"Syria 2008" – pokaz slajdów w MOKSiR

4 lutego o godz. 19.00 w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej odbędzie się kolejny wieczór z cyklu "Przy slajdach i przy herbacie". Tym razem gościem wieczoru będzie Leszek Szczasny, który przedstawi relację ze swojego pobytu w Syrii. – Interesująca relacja z  miesięcznego pobytu w Syrii we wrześniu 2008 roku, która przedstawiam nie tylko słynne i czarujące miejsca starożytne (np. Palmyra, Apamea, Bosra) czy budowle średniowieczne (np. zamki krzyżowców), ale zapraszam także do dwóch syryjskich metropolii Aleppo i Damaszku. Wielką atrakcją pokazu są ponadto bardzo bezpośrednie szczegóły ramadanu – przez cały czas obecności w Syrii trwał bowiem muzułmański post – pisze na swoim blogu Leszek Szczasny. Wstęp na pokaz slajdów – 2 zł.

- reklama -
Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego

Wójt Gminy Nędza oraz dyrekcja ZSG w Nędzy zapraszają na "Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego". Zawody rozegrane zostaną 5 lutego na sali gimnastycznej ZSG w Nędzy. Rozpoczęcie zawodów  o godzinie 9.00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 324102435.

Corpus i Moulded Flesh na Końcu Świata

5 lutego o godzinie 19.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" przy ul. Karola Miarki w Raciborzu odbędzie się koncert zespołów Corpus oraz Moulded Flesh. Corpus to raciborska kapela trashmetalowa, istniejąca od początku 2010 roku. Oprócz grania utworów takich zespołów jak Testament, Kreator, Pantera, Sodom, przygotowuje własny materiał, będący mieszanką amerykańskiej oraz niemieckiej sceny thrashmetalowej. Moulded flesh to death metalowy zespół z Rybnika. Obecny skład zespołu to: Harnaś (wiosło / ryk), Ciapek (garki), Mazur (bass). W tym składzie kapela uderza w sceny z nowym matexem i czeka na taśmę "Death is Redemption", która niedługo pojawi się dzięki amerykańskiemu Skeleton Plague Rec.

 

 

Paranienormalni w Raciborzu

6 lutego o godz. 17.00 oraz o godz. 20.00 w Raciborskim Centrum Kultury wystąpi kabaret Paranienormalni. Bilety w cenie 45 i 40 zł można nabyć w kasie RCK przy ul. Chopina 21. Paranienormalni pochodzą z Jeleniej Góry. Kabaret powstał pod koniec roku 2004, a parę miesięcy później miał już pierwszy program, z którym wystartował na przeglądzie Paka 2005. Mówią o sobie, że są popowi. W swoich programach używają dużo muzyki – nie tylko z podkładów, ale także wykonywanej na żywo przez Igora. Sporo inspiracji czerpią ze środowiska nastolatek, jak na przykład słynna „Blondynka” – jeden z najczęściej oglądanych numerów w Internecie.

 

 
"Rockowania na szczycie" w Kuźni

5 lutego w klubie "Annaberg" (dawna restauracja "Nowa Nowomiejska") przy ulicy Arki Bożka odbędzie się rockowy koncert pod nazwą "Rockowania na szczycie". Podczas koncertu wystąpią grupy I.V.C., A4 oraz Reversal. Kapela I.V.C. istnieje od 1996r. z przerwami. Debiutowała kasetą "Intro Vagina Clavus" wydaną przez Psy Wojny Records. Zespół wydał trzy albumy: "2-ga płyta", "intro,vagina,clavus -reedycja" i najnowszy album pt."29"03". Ich muzyka jest również na trzech składankach Olifant Records. Wiecęj na http://ivc-band.com i http://myspace.com/introvaginaclavus, gdzie można posłuchać najnowszych dokonań grupy.

 

 

Koncert kolęd w kościele WNMP w Raciborzu
 

6 lutego o godzinie 15.00 w kościele WNMP w Raciborzu odbędzie się koncert kolęd. Wystąpią Kinga Wystub – sopran, Magda Spytek – mezzosopran, Karolina Wlentyńska – obój, Andrzej Rosół – dyrygent oraz Orkiestra symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I  i II ST. W Gliwicach.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here