Radnego Malcharczyka pomysł na korki

7

Choć zdaniem Leonarda Malcharczyka po Raciborzu jeździ się komfortowo, nie oznacza to, że nie może być jeszcze lepiej. Aby usprawnić ruch uliczny w mieście radny proponuje zegary nad sygnalizacją świetlną.

 

- reklama -

– Dojeżdżając 16 lat do pracy do Opola muszę powiedzieć, że w Raciborzu mamy sielankę – poinformował na sesji rady powiatu Malcharczyk w odpowiedzi na wyjątkowo liczne wystąpienia radnych dotyczące (najogólniej ujmując) dróg i komunikacji w regionie. Również i on zgłosił pomysł mający na celu ułatwienie życia zmotoryzowanym. Podróżując często po Polsce zaobserwował, że bardzo ciekawym rozwiązaniem rozładowywania korków czy też płynności przejazdów są zegary umieszczane nad sygnalizacją świetlną, pokazujące ile czasu zostało do zmiany świateł.

 

 

Radny przyznał, że nie zna szczegółów technicznych, więc zasugerował, by raciborska policja skonsultowała tę kwestię z komendami z miast, gdzie tego typu rozwiązania funkcjonują. Zwłaszcza, że zegary takie dają więcej korzyści. – To nie tylko możliwość poprawy płynności ruchu ulicznego, przysłuży się również ekologii. Jak ja widzę, że do zmiany świateł mam 55 sekund to wyłączam silnik i czekam – zakończył.

 

/ps; BaK/

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Nareszcie ten konsul coś dobrego proponuje – popieram. Niestety pomysł padnie bo nikt nie ma ochoty na robienie czegokolwiek chyba, że Radny ma już zegary z rajchu, do upłynnienia. Radny Fiołka nakerunkował myślenie Radnych na OBWODNIĘ MIASTA , obawiam się, że dobry pomysł opozycji padnie do kosza – bo to opozycja!!! Wystarczy, że zegar na jakimś skrzyżowaniu, np Rybnicka i Piaskowa, z nazwaniem takiego skrzyżowania; „na planowanej obwodnicy” to już jest jakąś konstruktywna faza myślenia Radnych!!! W taki sposób, jest szansa na wymuszenie wykonania takiej obwodnicy w Raciborzu. Plany obwodnicy były już kilkakrotnie robione przez UW w kATOWICACH – WYBRAĆ JEDEN Z TAKICH PLANÓW i nakierować myślenie Radnych na tą obwodnicę, obojętnie czy są pieniądze teraz, czy nie będzie ich wcale !!! Obwodnicę musimy budować!!!

  2. Bardzo ciekawy pomysł: wyłaczasz motor, czekasz, nie jedziesz, stoisz, a korek się rozładowuje. Jakie to proste!
    Za to z nabyciem takich zegarów nie powinno być probemów. Niemcy z nich rezygnują (ciekawe czemu?) więc zegarowy szrot opchnie się Polakom.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here