Związek Emerytów zaprasza na wycieczki

0

Warszawa, Złoty Stok, Góra Ślęża – PZERiI oddz. w Raciborzu zaprasza swoich członków na atrakcyjne wycieczki organizowane w I półroczu tego roku.

1. Wycieczka do Warszawy w terminie 11 – 13 kwiecień, koszt: 415 zł.(bez dofinansowania), 365 zł. (z dofinansowaniem) za osobę, noclegi w Otwocku;

- reklama -

 

 

2. Wycieczka do Złotego Stoku w terminie 17 maja, w programie wycieczki: zwiedzanie kopalni złota, Muzeum Gazownictwa w Paczkowie, zwiedzanie Otmuchowa. W drodze powrotnej zwiedzanie zamku z kolekcją fajek w Jaworniku (Czechy).

W samym centrum rynku otmuchowskiego mieści się kościół parafialny św. Mikołaja – wybudowany w końcu XIV w. został poważnie zniszczony w czasie wojen husyckich i rozebrany w 1690 r. Nową budowlę ukończono jeszcze pod koniec XVII w.

 

 

3. Wycieczka na Górę Ślęża w terminie 14 – 15 czerwca, koszt 80 zł., wyjazd "sobótkowy" na Górę Ślężę z zakwaterowaniem w Świdnicy. Zwiedzanie Kościoła Pokoju.

Liczne podania i historyczne zapiski świadczą o tym, że Ślęża już od zarania dziejów była silnym ośrodkiem kultów pogańskich. Magia góry przetrwała do dziś, a mity, które narosły wokół niej przez wieki po dziś dzień przyciągają tu tysiące turystów. I nic w tym dziwnego – tajemnic góry nie zgłębili dotąd ani naukowcy, którzy badali pozostałe na jej szczycie i zboczach pamiątki dawnych czasów, ani też poszukiwacze skarbów czy przygód…

 

4. Wycieczka do Rychwałdu w terminie 12 lipca, w programie zwiedzanie Rychwałdu i miejscowości Radziechowy z Górą Matyska oraz Kalwarii Beskidzkiej. 

Na Górze Matyska w miejscowości Radziechowy  stoi ogromny krzyż. Wykonany ze stali nierdzewnej widnieje z dala – lśni, zwłaszcza w blasku słońca. Kiedy po kilkudziesięciominutowym wspinaniu się na szczyt polną drogą, oznaczoną szlakiem niebieskim, znajdziemy się wreszcie u jego stóp, na kamiennym cokole znajdziemy tablicę z napisem, który informuje, że krzyż został wzniesiony przez miejscowych parafian dla uczczenia Roku Jubileuszowego przypadającego na pontyfikat papieża Jana Pawia II: Ku większej chwale Boga, na pożytek wiernych i przyszłych pokoleń, na drogę III-go Tysiąclecia Chrześcijaństwa wskazaną przez papieża Polaka, poświęcony przez I-go bpa diecezji bielsko-żywieckiej ks. Tadeusza Rakoczego w dniu 10.11.2000 r. w obecności syna ziemi radziechowskiej ks. bpa Tadeusza Pieronka i miejscowego proboszcza ks. prał Stanisława Gawlika oraz licznie zgromadzonego ludu Bożego.

 

Propozycje innych wyjazdów oraz imprez mogą zgłaszać indywidualnie poszczególne koła. Zgłoszenia można składać w siedzibie Związku, Racibórz, ul. Staszica 27, tel. 32 415 25 55 we wtorki, środy i czwartki w godz. od 9.00 do 12.00

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here