Iva już w Raciborzu

  0

  2 tygodnie potrwają testy Ivy Landeki, kandydatki do gry w RTP Unii Racibórz. Trener Trawiński jest dobrej myśli. – Już po dwóch sparingach będzie wiadomo, czy nam się przyda – twierdzi. Pierwszy – z Banikiem Ostrava – rozegra już w środę.

  Iva Landeka ma 22 lata i występuje na pozycji środkowego pomocnika, podobnie jak jej piłkarski wzór Brazylijczyk Kaka. Mimo młodego wieku jest kapitanem narodowej reprezentacji Chorwacji. I choć chorwackie piłkarki, w odróżnieniu od męskiej reprezentacji tego kraju, to raczej europejski średniak, daje to pewne wyobrażenie o jej umiejętnościach. Tym bardziej, że ostatnio występowała w SK Kelag Kärnten Frauen, czołowej drużynie całkiem niezłej ligi austriackiej. Dwa sezony temu nominowano ją nawet na czołową piłkarkę ligi.

  - reklama -

   

  Do gry w Unii rekomendował ją trener bramkarek RTP, znający się z selekcjonerem Chorwacji. Sama zawodniczka po rozstaniu z Kelag Kärnten myślała raczej o kierunku niemieckim, ale uznała, że równie dobrze może kontynuować karierę w Raciborzu. – Nie boję się nowych wyzwań, poza domem jestem od czternastego roku życia, więc gra w Polsce też mi niestraszna – wyjawia Iva.

   

   

  Teraz czekają ją wspólne treningi z drużyną RTP , w czasie których musi pokazać swą przydatność do drużyny. Rozegra kilka sparingów, pierwszy już w środę z Banikiem Ostrava (w czeskim Kravarzu). Jeżeli sprawdziany wypadną pomyślnie, wówczas zawodniczka, może liczyć na podpisanie kontraktu.

   

  /ps/

   

  czytaj także: RTP Unia szuka wzmocnień na Bałkanach

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here