„Miłość i polityka” w RCK – co jeszcze w ten weekend?

0

W Muzeum będzie mozna obejrzeć wystawę rysunków satyrycznych. Na Końcu Świata wystąpią Bartnitzky Band i Edi Sanchez. W Dybcówce zagrają Drive-By i Whizper, a w RCK będzie można obejrzeć niezwykłą komedię pt. "Miłość i polityka".

Wernisaż wystawy rysunków satyrycznych

11 lutego o godzinie 17.00 w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej 1 w Raciborzu odbędzie się wernisaż wystawy rysunków satyrycznych Janusza Kożusznika.  Artysta jako rysownik debiutował rysunkiem prasowym w 1999 w „Dobrym Humorze”. Jego rysunki drukowały m.in. „Puls Biznesu”, „Trybuna Śląska”, „Wieczór”, „Dziennik Zachodni”, a także prasa sportowa. Znają je także widzowie „Szkła kontaktowego” (TVN24), do którego narysował ponad 200 rysunków. Jest członkiem Partii Dobrego Humoru. Wstęp wolny.

Winter Hardcore Party w Dybcówce
- reklama -

11 lutego odbędzie się druga edycja Winter Hardore Party. Tym razem impreza odbędzie się w klubie Dybcówka. Zagrają dwie kapele – Drive-By z Rybnika oraz Whizper z Knurowa. Start o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

 

Bartnitzky Band na Końcu Świata

11 lutego o godzinie 20.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbędzie się koncert zespołu Bartnitzky Band. Bartnitzky Band  to nowe wcielenie Folkoperacji i jej lidera – raciborzanina spod czeskiego Jablonkova – Bogdana Bartnickiego. Wstęp 8 zł.

Maciej Balcar w Radlinie

11 lutego o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie wystąpi Maciej Balcar z zespołem NIE-BO. Życiorys artystyczny Macieja Balcara nie opiera się jedynie na współpracy z legendarną grupą Dżem, z którą występuje jako wokalista od szeregu lat, ale to także partnerstwo sceniczne z takimi artystami jak bracia Golcowie, Robert Janson, Andrzej Piaseczny, Natalia Kukulska i wielu innych. Nie stronił od teatru muzycznego, czego dowodem była rola tytułowa w musicalu Jesus Christ Superstar. Bilety na koncert w cenie 20zł. do nabycia w MOK-u.

 

 

Edi Sanchez Band na Końcu Świata

12 lutego o godzinie 20.00 w pubie Koniec Świata przy ulicy Karola Miarki w Raciborzu wystąpi kolumbijski gitarzysta, Edi Sanchez wraz z zespołem. Wcześniej o godz. 19.00 odbędzie się tam salsoteka. Edgard Edilson Sanchez Moyano urodził się w 1972 roku w Bogocie. Jednym z pierwszych i ważniejszych wpływów na jego muzyczne zainteresowania był blues. Edi gra z najlepszymi kolumbijskimi muzykami w stylach salsa, pop, r&b oraz kolumbijskiej muzyki ludowej. Na chwilę obecną próbuje udoskonalić swoje jazzowe możliwości w Polsce grając z wieloma różnymi muzykami porozumiewając się w najbardziej uniwersalnym języku jakim jest muzyka. Na koncert wstęp wolny.

 

 

"Suplement do Walentynek" Atlantydy

12 lutego o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Klubu Poezji Śpiewanej "Atlantyda" pt. "Suplement do walentynek" połączony z uroczystością 15-lecia klubu. Wstęp wolny.

Rewia tańca w auli ZSE

12 lutego o godzinie 17.00 w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbędzie się Jubileuszowa, Karnawałowa Rewia Tańca Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Rewia tańca będzie podsumowaniem dwudniowych warsztatów tanecznych tańca towarzyskiego prowadzonych przez Wojciecha Wolinowskiego – Mistrza
Tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego, posiadacza Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej S w obu stylach tanecznych, trenera Szkoły Tańca RONDO w Rybniku. Uczestnicy w trakcie trwania konkursu zatańczą w dwóch kategoriach – grupa początkująca oraz grupa zaawansowana.

"Miłość i polityka" na Walentynki w RCK

"Miłość i politykę" francuskiego autora Pierre'a Sauvila w reżyserii Jerzego Bończaka zobaczymy 13 lutego w Raciborskim Centrum Kultury. Sztuka Sauvila to pełna zabawnych i zaskakujących dialogów polityczno – erotyczna farsa, którą pomimo francuskiego rodowodu nietrudno przenieść na grunt polskich realiów. Wystąpią: Joanna Liszowska, Agnieszka Łopacka, Jerzy Bończak, Michał Kula, Piotr Machalica. Spektakle odbywać się będą o godz. 16.00 i 19.00. Bilety w cenie 70 zł i 40 zł są do nabycia w RCK, ul. Chopina 21. Zamówienia zbiorowe pod nr tel. 531 531 001.

 

 

Nastroje oraz kabaret Noł Nejm w Pszowie

Projekt "Nastroje oraz kabaret Noł Nejm" to specyficzny program, który pozwoli publiczności odbyć muzyczną podróż po świecie pełnym muzyki i przepięknych arii operowych oraz operetkowych. Całość zobaczymy w MOK w Pszowie już 13 lutego o godz. 18.00.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here