Borowik chce skwerem uczcić jubileusz sióstr (video)

9

Na ten rok przypada 125-lecie przybycia do Raciborza Sióstr Maryi Niepokalanej. Stanisław Borowik chce uczcić ten fakt poprzez nadanie imienia ich patronki, św. Notburgi skwerowi przed domem pomocy prowadzonym przez siostry.

Od marca 2011 roku przez cały rok będzie obchodzony jubileusz 125-lecia obecności zakonnic w Raciborzu. Główne obchody roku jubileuszowego przypadają na 13 września br. Radny Borowik chciałby, aby do tego czasu skwer na Placu Jagiełły, gdzie mieści się Dom Pomocy im. Notburgi, nosił jej imię. Z prośbą tej treści zwrócił się na sesji do prezydenta. – Oczywiście nie chodzi o zmianę nazwy placu – zastrzegł.

- reklama -

 

 

Prezydent, jak się okazuje, podjął już w tej sprawie pewne działania. – Już poleciłem przygotować stosowną uchwałę, w tej chwili jest ona poddana konsultacjom społecznym na stronie BIP urzędu – poinformował. Ale to nie wszystko. Miasto toczy rozmowy nad zagospodarowaniem tego skweru i jest szansa, że do obchodów ufunduje na nim "rodzaj fontanny z figurą świętej". – W tej chwili trwają prace koncepcyjne z udziałem raciborskich plastyków – zdradził Lenk.

 

/ps; BaK/

- reklama -

9 KOMENTARZE

  1. Co wy chcecie od tego Borowika w moim przekonaniu należy się to nie tylko siostrą ale i mieszkańcom niech stażyki mają gdzie chodzić i odpoczywać a jeżeli poprawią stan tego zieleńca to tylko przyklaskać.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here