
O możliwości reaktywacji kolejki wąskotorowej z Gliwic do Raciborza bądź wykorzystania torowiska jako ścieżki rowerowej pytał podczas ostatniej sesji rady miasta radny Michał Fita (NaM). Zobacz materiał video.
Michał Fita starał się zainteresować władze miasta odtworzeniem lini wąskotorówki biegnącej do Rud lub – gdyby przedsięwzięcie okazało się zbyt kosztowne – wybudowanie tam ścieżki rowerowej. Prezydent przychyla się raczej ku drugiemu rozwiązaniu.
– Łatwiej byłoby poszukać jakiegoś wspólnego programu który połączyłby gminy w budowie ścieżki – mówił Lenk, który ze względu na złe doświadczenia z wąskotowrówką z przesłości nie widzi możliwości angażowania się w kolejkę. Jego zdaniem pomysł ścieżki jest najlepszy i najbardziej realny, ale wymaga zaangażowania innych gmin. – Gdyby Kuźnia i Nędza znalazły na to środki, to ja się o nasz odcinek nie martwię – stwierdził.
/BaK/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)













