Pokaz slajdów w MOKSiR

0

4 marca o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się spotkanie z cyklu "Przy slajdach i przy herbacie". Tym razem o Tybecie opowiadać będzie Adam Sanocki. Wstęp 2 zł.

ADAM SANOCKI  przedstawi  „Współczesny Tybet, gdzie sacrum miesza się z profanum”. Pokaz odbędzie się w przeddzień premiery książki Lhasa z serii Święte Miasta wydawnictwa AGORA, której współautorem jest nasz prelegent! Adam Sanocki – Od 1995 r. zajmuje się kwestią Tybetu. Współzałożyciel polskiego oddziału Students For a Free Tibet (2001 r.) oraz Nyatri – Fundacji Pomocy Dzieciom Tybetu (2005 r.). W kadencji 2008–2010 członek Zarządu Amnesty Internat…ional. Współpracuje z Programem tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń, gdzie m.in. współtworzy blog nt. Tybetu.

- reklama -

 

 

 

Współautor książki LHASA z serii Święte Miasta (wyd. Agora) która ukaże się 05 marca br. Kilkukrotnie odwiedzał Indie, Nepal – ośrodki uchodźców  tybetańskich oraz Tybet. Komentator sytuacji w Tybecie w radiu, prasie i telewizji. Prowadził szereg wykładów i warsztatów nt sytuacji w Tybecie w ośrodkach  akademickich na terenie Polski. Autor artykułów naukowych i paranaukowych nt. Tybetu (m.in. Ethnologia Polona, Tygodnik Powszechny). Współautor podręcznika aktywisty „Działania na rzecz Tybetu”, autor wielu wystaw fotograficznych o tematyce tybetańskiej an terenie całego kraju. Jako jedyny Polak brał udział w szkoleniu dla działaczy protybetańskich Free Tibet Action Camp na ranczu brata JŚ Dalajlamy w Indianapolis (2002). Specjalizuje się w przejawach kultury tybetańskiej w Polsce, najnowszej historii tego regionu oraz w tematyce zachodnich mitów i wyobrażeń na temat Tybetu. Pracuje jako Account Director w Agencji Public Relations ComPress.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here