Wydra będzie promować powiat raciborski

0

Miał być słoń lub małpa, będzie wydra. Za 100 zł miesięcznie + VAT  to sympatyczne zwierzątko będzie promować powiat raciborski w chorzowskim ZOO przez najbliższe dziesięć miesięcy.

Prośba o sponsorowania zwierzaka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym wpłynęła do powiatowej komisji budżetu ok. miesiąc temu. Radnym spodobał się pomysł, padały wówczas propozycje sponsorowania słonia lub małpy. Dziś starosta poinformował radnych o decyzji zarządu powiatu, który zdecydował się wesprzeć ZOO i zasponsorować  zwierzę.

- reklama -

 

Wybór urzędników padł na wydrę. Starosta polecił przygotować stosowną umowę Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim. Umowa ma obowiązywać do końca roku, miesięcznie na utrzymanie wydry powiat wyda 100 zł + VAT. W zamian przed wybiegiem stanie tabliczka informacyjna z logotypem darczyńcy.

 

– ZOO jest własnością urzędu marszałkowskiego, który ponosi 30 procent kosztów jego utrzymania. Pozostałe 70 procent musi pozyskać z innych źródeł, w tym od sponsorów – wyjaśnił starosta Adam Hajduk.

 

/ps/

 

czytaj także: Powiat będzie miał własną małpę lub słonia?

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here