Godzina dla Ziemi 2011: Spraw by trwała dłużej

Portal raciborz.com.pl i Gazeta-Informator po raz trzeci wezmą udział w międzynarodowej akcji organizowanej przez WWF "Godzina dla Ziemi". Tym razem hasło brzmi "Spraw by trwała dłużej". Akcja odbędzie się w sobotę 26 marca o godz. 20.30.

Dokładnie o godz. 20.30, setki milionów osób i instytucji na całym świecie ponownie zgaszą światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF. Gaszenie świateł podczas Godziny dla Ziemi WWF to globalna, najbardziej doniosła i wyrazista akcja setek milionów ludzi na świecie dla Ziemi. Nie chodzi o oszczędzanie energii, bo nie powstrzyma się zmian klimatu, oszczędzając energię raz do roku przez jedną godzinę. WWF zachęca każdego do udziału w akcji razem z ludźmi na całym świecie poprzez zgaszenie światła w swoich domach. W tym roku zachęca też do pójścia o krok dalej – zadeklarowania codziennych czynności, które każdy może wykonać dla dobra naszej planety. Przekraczając bariery religijne, kulturowe, społeczne, pokoleniowe i geograficzne połączą się podczas globalnej demonstracji ich zaangażowania w ochronę naszego wspólnego domu – PLANETY ZIEMI. …

- reklama -

 

 

 
Tak wyglądał Racibórz w 2009 roku podczas Godziny dla Ziemi 28 marca.
Wówczas  Miasto Racibórz i Powiat Raciborski przyłączyli się do akcji z inicjatywy naszej Redakcji

 

 

Swoje działania na rzecz Ziemi można rozpocząć zgłaszając chęć symbolicznego zgaszenia światła podczas Godziny dla Ziemi na stronie wwf.pl . Raciborskie Media biorąc aktywny udział w akcji zachęcają jednocześnie do udziału mieszkańców naszego regionu.

 

/w/

 

Czytaj także: 27 marca zgasną miliony świateł

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here