Unitki podzieliły się z rywalkami bramkarkami i przegrały

  0

  RTP Unia Racibórz uległa we Wrocławiu tamtejszemu AZS-owi 4:1. Drużyna RTP wystąpiła w mocno rezerwowym składzie, mimo to dopiero w końcówce dała sobie strzelić gole decydujące o wygranej gospodyń. Bramki AZS-u strzegły zawodniczki Unii.

  Sobotni sparing nie stał na wysokim poziomie. Grała praktycznie druga drużyna bo 9 unitek  przebywa aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji w Kleszczowie. Drużyna AZS-u też nie wystąpiła w swoim optymalnym zestawieniu z podobnych powodów. 

  - reklama -

   

  Ciekawostką dzisiejszego sparingu jest gościnny występ bramkarek Unii Racibórz w AZS Wrocław (Anna Bocian jest kontuzjowana, a dwie pozostałe były na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19 i kadry województwa dolnośląskiego.

   

  W pierwszej połowie to unitki miały cztery stuprocentowe sytuacje jednak zabrakło zimnej krwi w decydujących momentach. Piłkarki AZS-u poza wolnym i trzech niegroźnych kontratakach nie stworzyły żadnej sytuacji strzeleckiej, a ich ataki były rozbijane na 20 metrze.

   

  Po przerwie gra się wyrównała ale to unitki za sprawą Ivany Bojdowej doprowadziły do wyrównania.  Natomiast od 60 minuty piłkarki AZSu dominowały na boisku. W efekcie strzeliły trzy bramki i zasłużenie wygrały.

   

  Mimo porażki trenerzy zgodnie stwierdzili, że taki test mecz będzie procentował w przyszłości, gdyż pokazał młodym zawodniczkom ile pracy  jeszcze je czeka aby osiągnąć poziom pierwszego zespołu.

  Mecz sparingowy

  5 marca (sobota) godz. 12.30 Wrocław stadion przy ul. Sztabowej

   

  AZS Wrocław – RTP Unia Racibórz II 4 – 1 (1 – 0)

   

  bramki : J. Nazarczyk (18'), S. Gonzalez (75' 89'), E. Tarnowska (90') – I. Bojdova 54’

  AZS Wrocław: Janeczek (46' Wilk) – Płonowska, Sołtys, Gradecka (60' Tarnowska), Aszkiełowicz – Nazarczyk, Sudoł (46' Nosalik P.) – Nosalik N., Szymkowiak, Gonzalez – Bezdziecka (88' Czekaj)

   

  RTP Unia II: Wilk (Janeczek 45’) (Klinik 75’) – Sosnowska, Pencherkiewicz, Zisch, -Landeka, Krupa, Wieczorek, Pudlik (Czyżewska 55’), Gudynowska, – Szczotka (Herud 75’), Bojdova.

  rezerwowe: Aneta Rosina, Nicola Pieszak, Klaudia Buzterewicz, Klaudia Cwieng,  Kerstin Proksza.

  Trenerzy: Andrzej Jasiński i Kamil Kwiatkowski.

   

  źródło: rtpunia

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here