Rolnictwo w raciborskiej PWSZ?

0

W ramach działań zmierzających do utworzenia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu kierunku rolnictwo, przedstawiciele władz uczelni spotkali się z Rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Przedstawiciele władz PWSZ w Raciborzu, w osobach Rektora, prof. Michała Szepelawego oraz Prorektora ds. organizacji i rozwoju prof. Jerzego Pośpiecha, spotkali się  z Rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prof. Romanem Kołaczem oraz Dziekanem Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego tej uczelni, prof. Danutą Parylak. Rozmowy dotyczyły utworzenia kierunku rolnictwo w raciborskiej PWSZ.

- reklama -

W trakcie rozmowy, która przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze, raciborscy rektorzy zaprezentowali argumenty na rzecz powołania kierunku rolnictwo w PWSZ. Spotkało się to ze zrozumieniem ze strony przedstawicieli władz Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy jednocześnie wyrazili troskę o możliwości naboru kandydatów na studentów. Ważnym efektem spotkania było zobowiązanie się przez rektora wrocławskiej uczelni do udzielenia na piśmie obszernej odpowiedzi na pytanie, czy Uniwersytet Przyrodniczy jest zainteresowany naszą ofertą współpracy w sprawie zainicjowania kształcenia rolniczego w raciborskiej PWSZ.

 

 

Artykuł zaczerpnięto z Eunomii nr 2 (42) / luty 2011

 

      

         Czytaj również:

 

          – inne artykuły zaczerpnięte z Eunomii

          – inne artykuły związane z PWSZ w Raciborzu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Czytaj pełne wydanie

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here