Studenci zaopiekują się dziećmi więźniów

0

Od kilku lat w Zakładzie Karnym w Raciborzu realizowany jest program readaptacji społecznej pod nazwą "Odnaleźć swoje miejsce w rodzinie”. Dla zwiększenia intensywności oddziaływań programu Zakład Karny rozszerzył współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu .

Celem programu jest nie tylko stworzenie możliwie jak najlepszych warunków integracji rodzinnej pomiędzy skazanym, a jego dzieckiem, ale również wyrabianie postaw asertywnych, eliminowanie zachowań agresywnych, a także rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Na salach widzeń funkcjonują kąciki dziecięce, które zaopatrzone są w zabawki i książki dla dzieci.

- reklama -

 

 

Dla zwiększenia intensywności oddziaływań programu Zakład Karny w Raciborzu rozszerzył współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. 15 marca zorganizowano w gmachu raciborskiej uczelni spotkanie z z-cą Dyrektora Zakładu Karnego w Raciborzu kpt. Wł. Soroką i koordynatorem d/s penitencjarnych kpt. M. Kwiecień ze studentami PWSZ . Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób. Studentom przedstawiono program i oczekiwania ze strony administracji zakładu. Zaplanowano harmonogram dalszych wspólnych działań.

 

 

Studenci, przy funkcjonujących już dziecięcych kącikach, będą zajmowali się dziećmi. Nawiążą z nimi relacje, wspólnie z nimi i dla nich, będą czytać bajki. Nowatorski pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno kadry uczelni jak i samych studentów. W kącikach uruchomiona została tzw. "zielona półka", którą zaopatrzyła w książki o świecie przyrody Fundacja Ekologiczna SILESIA w Katowicach.

 

 

kpt. Marek Kwiecień

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here