
Ekstraliga piłki nożnej kobiet po zimowej przerwie wznawia rozgrywki. RTP Unia Racibórz w sobotę 19 marca przed własną publicznością zmierzy się z Pogonią Szczecin Women. Wiosną unitki będą broniły mistrzostwa kraju.
W rundzie jesiennej unitki przegrały niespodziewanie w Sczecinie 0:1, była to jedyna strata punktów przez zespół w całej rundzie. W sobotę obrończynie mistrzowskiego tytułu zapowiadają udany rewanż. Ostatnie mecze pokazują, że drużyna Remigiusza Trawińskiego już u progu sezonu jest w dobrej dyspozycji. Boleśnie przekonały się o tym zespoły I -ligowe. W meczu 1/8 finału o Puchar Polski, RTP Unia rozgromiła MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 16:0, a wczoraj (16.03) w ćwierćfinale tych rozgrywek, unitki bez najmniejszych problemów pokonały KKP Max – Sprint Bydgoszcz 9:0.
Bardzo dobrze do zespołu wkomponowały się pozyskane przed rundą rewanżową, aktualne reprezentantki Polski Ewa Żyła i Alicja Pawlak z AZS Wrocław. Dużym wzmocnieniem siły ofensywnej będzie z pewnością Iva Landeka z Chorwacji. Nieźle prezentuje się również Katarina Istokova, reprezentantka Słowacji.
RTP Unia mecze ligowe w roli gospodarza tradycyjnie rozgrywać będzie na stadionie OSiR przy ul. Zamkowej 4. Inauguracja piłkarskiej wiosny w Raciborzu odbędzie się już w sobotę 19 marca o godz.15.00. Przeciwnikiem RTP Unii będzie Pogoń Szczecin Women.
/GF/





![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)

![„Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu [ZDJĘCIA] „Racibórz prozą zaczarowany” po raz dwunasty. Znamy zwycięzców konkursu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/slawek-gortych-21.jpg)




![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Trzech zawodników RTW na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze [ZDJĘCIA] Trzech zawodników RTW na Mistrzostwach Świata ISA w Salwadorze](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)
![Uczennice ZSP Pogrzebień wśród najlepszych drużyn w Polsce [ZDJĘCIA] Uczennice ZSP Pogrzebień wśród najlepszych drużyn w Polsce](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/zsp-pogrzebien.jpg)
![Lodowisko Piastor w Raciborzu otwarte [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/lodowisko-piastor-raciborz.jpg)







