Plejada znakomitości zaśpiewa piosenki Grechuty

0

Takiej Ani Wyszkoni fani raczej nie znają! W Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert „Wiosna, ach to ty!”, który będzie częścią ogólnopolskiej trasy promującej album „Projekt Grechuta”. Zaśpiewa m.in. Ania Wyszkoni.

– To będzie nie lada niespodzianka! Raciborzanka dotąd przecież śpiewała z zespołem "Łzy" a tu zamierza wystąpić z takim repertuarem. Ludzie zatrzymują się nad plakatem i bardzo się dziwią – cieszy się Janina Wystub, dyrektor RCK.

- reklama -

 

Poza Wyszkoni tego wieczoru na scenie ma się też pojawić m.in. Martyna Jakubowicz, autorka wielkiego przeboju "W domach z betonu", Marek Jackowski, czy Krzysztof Kiljański, laureat "Fryderyka", znany głównie ze współpracy z Kayah.  Obok klasyków: „Dni, których nie znamy”, „Wiosna, ach to Ty”, „Ocalić od zapomnienia”, „Korowód”, czy „Będziesz moją panią”, podczas koncertu pojawią się tak szlachetne i piękne kompozycje, jak: „Twoja postać”, „Niepewność”, czy „Świat w obłokach”. Utwory, choć nagrane w dość zaskakujących, momentami nawet awangardowych wersjach, nie zostały pozbawione uroku i magii nadanych im przez mistrza Marka Grechutę.

 

Dzięki niebanalnemu potraktowaniu twórczości Grechuty przez Wojciecha Waglewskiego i zespół Plateau oraz wsparciu znakomitych gości, album i trasa koncertowa mają szansę znaleźć się w gronie najważniejszych wydarzeń muzycznych 2011 roku. Zespół PLATEAU ma na koncie trzy płyty, ponad 400 koncertów (m.in. wspólną trasę z zespołem Hey), są finalistami Festiwalu Top Trendy 2008 w Sopocie. Znani głównie z przeboju „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk).

 

Koncert odbędzie się 15 kwietnia o 19.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina.

 

RCK

fot.internet

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here