List do Redakcji: Zaczynają remont od końca

7

Wielokrotnie interweniowaliśmy w MZB w sprawie rozpaczliwie złego stanu technicznego naszego budynkupiszą mieszkańcy budynku przy ulicy Kochanowskiego 5 . Zawsze słyszeliśmy: nie ma pieniędzy. A teraz zaczynają remontować elewację.

Czy tak się robi remont? Zaczyna się go od końca? – pytają. Kilka dni temu postawiono rusztowania do remontu elewacji budynku. Chyba tylko dlatego, żeby budynek nie straszył wśród innych na ulicy Opawskiej. Jest on położony na rogu ulic Kochanowskiego i Opawskiej i z każdej strony jest widoczny. A wokół budynki z nowymi lub odnowionymi elewacjami. Chcą go pomalować chyba tylko dlatego, żeby władze miasta nie wstydziły się takiego straszydła. A reszta? – pytają mieszkańcy . Dach od dawna jest jak sito, co i raz wypłacają nam odszkodowania za zalane mieszkania, rynny są kompletnie zardzewiałe, okna trzymają się "na słowo honoru", klatka schodowa gorsza niż w jakiś slumsach, brama wejściowa nie da się już z niczym porównać.

- reklama -

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Nie trzeba specjalisty, żeby określić stan budynku jako fatalny – piszą mieszkańcy. Jaki wobec tego ma sens remont elewacji? Przecież to pieniądze wyrzucone w błoto. I to ma być gospodarność? – pytają. Przecież za chwilę tą elewację trzeba będzie ponownie remontować, bo będzie zalewana przez cieknące rynny. Ciekawe jak będzie wyglądała nasza brama na tle nowej elewacji? – piszą mieszkańcy. Chyba, że ktoś lubi futurystyczne widoki.

 

 

Nazwiska do wiadomości redakcji

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

7 KOMENTARZE

 1. O ile sobie dobrze przypominam to remont tej kamienicy był w połowie lat 60-tych, a remont klatki schodowej jakieś 25 lat temu. nie dziwię sie mieszkańcom, że są wściekli. ja na ich miejscu dałbym komuś po ryju, bo to tak jakby g….o przykryć papierkiem i udawac ze go nie ma, a że smierdzi, no cóż…

 2. ta kamienica wygląda nawet jako rudera lepiej niż te architektoniczny gniot stworzony naprzeciwko dawnej billi…

 3. ejej

  Szkoda, że mieszkańcy zapomnieli, że właścicielem budynku jest Wspólnota Mieszkaniowa, a nie miasto… i to tylko w jej gestii leżą jakiekolwiek remonty. MZB nie ma tu nic do rzeczy, wszystko zależy od woli właścicieli. Najpierw się dowiedzcie, a potem piszcie listy do redakcji.

 4. andrus

  Jeżeli mnie wzrok nie myli, dach tego budynku pokryty jest płytami eternitowymi zawierającymi azbest.Zgodnie ze stosownym rozporządzeniem właściciel budynku ma prawny obowiąwzek usunięcia rakotwórczego materiału, w terminie zależnym od stanu technicznego i postaci niebezpiecznych elementów.Na realizację przedsięwzięcia można ubiegać się o dofinansowanie. Ponadto właściciel lub zarządca obiektu miał obowiązek w określonym terminie zgłosić odpowiednim organom administracyjnym posiadanie obiektu budowlanego z elementami zawierającymi azbest,oraz prowadzić określoną dokumentację.Usunięcia nibezpiecznych elementów może dokonać uprawniona firma, z zachowaniem szczególnej ostrożności,by maksymalnie ograniczyć pylenie.Jest to ważne nie tylko dla mieszkańców budynku ale również ich sąsiadów.

 5. MZB ma udziały i przestawiciela we wspólnotach, więc ma wp lyw na to co się robi w ich domach, to po pierwsze, a po drugie dlaczego nie wystąpią do dofinansowanie na termomodernizacjew budynków i zdjęcie azbestu z dachów. Tylko trzeba ruszyć głową no i trochę sie przyłożyć do napisania wniosku do funduszu ochrony srodowiska

 6. aaa

  Zastanawiam sie kiedy coś zaczną robić. Rusztowania stoją już ponad trzy tygodnie i nawet jeszcze nie ruszono palcem.

 7. Jeszcze k… narzekacie? Mirek Lenkliwy Wam elewację daje darmo, a Wy gardzicie?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here