Bałkańskie rytmy w Strzesze

0

W piątek w Strzesze można było wysłuchać koncertu"Poszukiwania muzyczne: Bałkany" w wykonaniu grupy teatralnej "Próg" z Wadowic. Koncert był niesamowity, jednak obejrzało go zaledwie kilkadziesiąt osób. Zobacz zdjęcia.

"PRÓG" to formacja teatralna założona przez Bartosza Nowakowskiego. W swojej działalności łączy wiele technik i elementów sztuki m.in. taniec, pokazy ognia czy muzyka. Właśnie muzyka stała się główną ogniskową pracy PROGU, czego efektem jest płyta „Poszukiwania muzyczne: Bałkany”.

- reklama -

 

 

PRÓG czerpie ze źródeł afrykańskich, australijskich czy romskich. Stałym elementem pracy zespołu jest także używanie stompingu i różnych odmian bodyrhythmingu. Głównym źródłem inspiracji wokalnych stały się Bałkany i muzyka romska. Grupa wykonuje pieśni z zachowaniem oryginalnych tekstów, ale przekształca je na wielogłosowe kompozycje i zamiast tradycyjnych instrumentów wplata w nie brzmienia gitary elektrycznej, perkusji, bębnów i innych instrumentów.

 

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru grupę zaproszono do Raciborza. W piątek wystąpiła w koncercie muzycznym zatytułowanym tak samo, jak ich płyta. Niestety publiczność zawiodła. Koncert obejrzało zaledwie kilkadziesiąt osób. W sobotę grupa również wystąpi w Strzesze, tym razem zaprezentuje się w dwóch spektaklach teatralnych.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here