Kadetki Krzanowic w półfinale mistrzostw Polski

0

Kadetki GS UKS Krzanowice pozazdrościły swoim starszym koleżankom osiągnięć w turniejach ogólnopolskich i w czasie minionego weekendu, wygrywając turniej w Pietrowicach, awansowały do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek.

Tylko w pierwszym meczu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski z Toruniem krzanowiczanki straciły dwa sety, następne dwa spotkania z Warszawą i Sandomierzem wygrały bez straty seta.

- reklama -

 

Przed spotkaniami niedzielnymi każdy zespół mógł jeszcze uzyskać awans do półfinałów Mistrzostw Polski. w Najlepszej sytuacji były gospodynie z Krzanowic, które zanotowały dwa zwycięstwa. W pierwszym niedzielnym meczu torunianki zdecydowanie pokonały zespół z Warszawy i musiały czekać na wynik meczu Krzanowic z Sandomierzem.

 

Krzanowiczankom wystarczyło wygrać jednego seta, by awansować dalej z pierwszego miejsca. Mecz zaczął się od lekkiej przewagi gospodyń, które odskoczyły na 3-4 punkty, kontrolując przebieg wydarzeń. Jednak dziewczęta z Sandomierza mając nóż na gardle zaczęły grać lepiej i doprowadziły do remisu 14 : 14. Podenerwowane takim obrotem sprawy gospodynie zaczęły koncert gry i zdecydowanie wygrały pierwszego seta.

 

Set drugi i trzeci to już była "egzekucja". Krzanowiczanki grały na luzie i zdobywały łatwo przewagę, którą z minuty na minutę powiększały. Trener Krzanowic w partii drugiej i trzeciej mógł skorzystać z wszystkich zawodniczek, które mogły pokazać się wiernym kibicom.

 

Na uroczystym zakończeniu turnieju krzanowiczankom wręczono nagrody indywidualne, które odebrały:

Aleksandra Baron – MVP turnieju
Karolina Daniszewska – najlepsza przyjmująca
Magdalena Sławik – najlepsza rozgrywająca
Magdalena Kuziak – najlepsze libero

  

   GS UKS Krzanowice   –   MUKS Piątka Sandomierz     3 : 0 (17,13,10)

Skład: Magdalena Sławik (12 pkt), Aleksandra Baron (16), Joanna Świerczek (6), Monika Nowak (8), Karolina Daniszewska (12), Julia Sycz (5), Magdalena Kuziak – libero oraz Karolina Wittek, Joanna Staniszewska, Agnieszka Sosna, Carmen Walden.

 

Tomasz Kuziak

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here