M. Lenk: Przejście za „nerką” nie jest niebezpieczne

19

Zdaniem prezydenta przejście dla pieszych na Londzina nie jest bardziej niebezpieczne niż inne przejścia w mieście. Zgadza się wysłuchać skarg mieszkańców w tej sprawie, ale jak twierdzi – nikt się do niego nie zwracał.

Kwestię przejścia dla pieszych u zbiegu ulic Londzina i Reymonta, na którym w ostatnim czasie doszło do kilku groźnych potrąceń pieszych, poruszył na sesji rady miasta Piotr Dominiak. – Dzisiaj odbywała się tam pikieta połączona ze zbieraniem podpisów (ostatecznie pikieta nie odbyła się, zbierano tylko podpisy pod petycją – red.). Zostałem zobowiązany przez osoby organizujące tą akcję o zapytanie, czy prezydent zgłosił wniosek do właściciela drogi o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu – zgłosił w interpelacji radny RSS Nasze Miasto.

- reklama -

– Nikt mi tego od dawna nie sygnalizował. Kiedyś robił to radny Klima, ale było to bardzo dawno temu – odpowiedział Lenk. Prezydent zauważył, że osoby chcące wyjść pikietować powinny najpierw do niego przyjść, zgłosić problem i zaproponować jakieś rozwiązania. – Bo znowu powiedzą że jest jakiś problem, a prezydent nie reaguje. A u mnie jeszcze nikt w tej sprawie nie był – powtórzył.

– Panie prezydencie, ale jest już pierwszy trup. Coś trzeba zrobić bez względu czy ci ludzie przyjdą czy nie – zauważył Dawid Wacławczyk. – Ale trupy są i gdzie indziej. To nie jest jakieś szczególnie niebezpieczne skrzyżowanie w porównaniu do innych – odparł Lenk powołując się na raporty policji, wg których na innych ulicach, np. na Opawskiej czy Jana Pawła II, dochodzi do większej ilości wypadków.

Prezydent zapewnił, że chętnie się włączy w akcję mającą na celu poprawę w tym miejscu bezpieczeństwa i będzie popierał wszelkie inicjatywy, jeśli tylko będą legalne i możliwe do realizacji. – Jeśli jednak ktoś oczekuje mojej pomocy, niech się po nią do mnie zwróci – zaapelował.

Pytany o to, czy można by było odtworzyć istniejące niegdyś przejście podziemne, prezydent odparł, że nie ma na to szans.

 

 

25 lutego br. na opisywanym przejściu doszło do dwóch wypadków, w tym jednego – jak się później okazało – ze skutkiem smiertelnym

 

 

/ps/

czytaj także:   Feralne przejście na Londzina. Kolejne potrącenie

                       Feralne przejście na Londzina, dwa potrącenia w krótkim czasie

- reklama -

19 KOMENTARZE

 1. Prezydent ostatnio twierdził,że bedzie ,,partycypował,, w pomysłach swoich wyborców! Niestety, widac nadal uważa , że ma monopol na wszelką wiedzę! Nie, bo nie! Jest nadal , jak widac, pilnym uczniem swojego promotora! Ileż to zachodu i pieniedzy, jest potrzebnych, na światło, na żadanie, albo odkopać , nie wiedzieć po co, zasypane podziemne przejście! Prezydencie Twoim obowiazkiem jest realizowac żądania , bądż prosby Twoich wyborców!

 2. Jestem oburzony taką postawą prezydenta który czeka na ofiocjalne zgłoszenie, może jeszcze na piśmie. Przecież temat sygnalizacji świetlnej na przekjściu przed apteką ciągnie się już wielu lat. Teraz przy okazji częściowego remontu ronda oraz remontu odrostrady należy uporządkować to przejkscie. Żainstalowanie automatycznej sygnalizacji dla całego ruchu pieszych i samochodów pozwoli wyrzucenie tych betonowych chłopków i doprowadzić ten rozjazd do normalności. Teraz objazd z Londzina do ronda mostowego to nadrabianie ok. 900 metrów. Dla kursów autobusów miejskich są to dziennie dziesiątki kilometrów. Kto dopłaca do komunikacji miejskiej? Budżet miasta czyli my, podatnicy. Panie prezydencie, kiedy przestanie Pan być upartym i wreszcie posłucha mieszkańców , także Pana wyborców do któryc h ja się też zaliczam. ?

 3. prezydent ma bardzo krótką pamieć. w czasie budowy nerki byłospotkanie z mieszkańcami w Strzesze i wałkowano ten temat do znudzenia i nagle szanowny pan prezydent mówi, że nikt sie do niego z tym problemem nie zwracał???????????????? w ogóle ta nerka to porażka

 4. moja propozycja: aktywne przejście dla pieszych
  [url=http://4trucks.pl/wiadomosci/243-aktualnosci-2010/2778-aktywne-przejcia-dla-pieszych-w-poznaniu.html]http://4trucks.pl/wiadomosci/243-aktualnosci-2010/2778-aktywne-przejcia-dla-pieszych-w-poznaniu.html[/url]
  jest porządny opis , jest zdjęcie – dobre rozwiązanie – może prezydent sie przekona , nawiasem mówiąc zastanwiam się co robią urzędnicy w robocie, skoro sami nie potrafią podsuwać takich propozycji, cholerna niekompetencja – mi znalezienie w sieci tego jednego tylko rozwiązania zajęło 5 minut

 5. c.d. [url=http://www.machonko.poznan.pl/pl/akcesoria_ostrzegawcze_i_zabezpieczaj%C4%85ce/]http://www.machonko.poznan.pl/pl/akcesoria_ostrzegawcze_i_zabezpieczaj%C4%85ce/[/url]

 6. Łatwo się mówi, jak się mieszka na spokojnych, cichych Ocicach. Całkowite niezrozumienie a może nawet lekceważenie potrzeb mieszkańców Raciborza. Wstyd, Panie Prezydencie!

 7. Przy okazji remontu ul. Reymonta i ronda warto zamontować sygnalizację świetlną na przejściu przed apteką św. Mikołaja dla całego ruchu kołowego i pieszych a wyrzucić te prowizoryczne, betonowe chłopki. Przy wyjeździe z miasta objazd na rondo Placu Mostowego jest ewenementem komunikacyjnym w całej Unii Europejskiej. To wielka prowizorka autorstwa P. Lenka i jego urzędników.Zorganizujmy manifestację pod Urząd Miasta w tej sprawie,
  a także Dzień Upartości Prezydenta Miasta.

 8. rozwiązania poznańskie? no nie wiem. tam nawet nie potafią z sensem zsynchronizowac świateł. legalne przejście na zielonym przez jedną ulicę roosevelta może zająć do 10 minut. na libelta byłam świadkiem sceny, podczas której przez dobre 15 sekund wszystko, ale to absolutnie wszystko stało: i piesi i samochody…

 9. Ciemność widzę, ciemność….!
  Cytat z wypowiedzi naszego znamienitego Prezydenta na temat ul. Zeromskiego, Bema, Kochanowskiego !
  ,,Poza tym nie najlepszy stan nawierzchni wymusza na kierowcach ostrożniejszą i wolniejszą jazdę.,, L u d z i e! Kogo wybralismy na gospodarza naszego miasta?!

 10. A ja myslałem, że to niechlujstwo wykonawcy! Nie -[img]upload/small_5ScreenShot037.jpg[/img] to specjalne raciborskie ,,spowalniacze,, maja służyć bezpieczeństwu, poniewaz wymuszaja wolna i uwazna jazdę!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here