„A1 za darmo” – od 11-tej można składać podpisy w UM

0

Wprowadzenie opłat za przejazd autostradą A1 od odcinku od Sośnicy do Gorzyczek nie jest jeszcze przesądzona – takie zapewnienie ministra Cezarego Grabarczyka usłyszał poseł PO Krzysztof Gadowski – pisze Dziennik Zachodni .

– Minister doskonale wie o akcji Dziennika Zachodniego "A1 za darmo", zna wszystkie nasze argumenty. Ja zresztą też przy każdej okazji, w kuluarach sejmowych przypominam mu też o tej ważnej dla nas kwestii – podkreśla poseł Gadowski.

- reklama -

 

Informacje przekazane przez posła po raz kolejny potwierdzają fakt, iż teraz jest idealny moment na to, by zamanifestować nasze niezadowolenie z ministerialnych planów, w myśl których za każdy przejechany autostradą A1 kilometr mieszkańcy ziemi rybnickiej mieliby płacić 20 groszy. Dlatego też tak ważne jest zebranie jak największej ilości głosów poparcia dla naszej akcji "A1 za darmo", w ramach której zbieramy podpisy pod petycją do ministerstwa infrastruktury. Domagamy się zwolnienia z opłat kierowców jeżdżących A1 na odcinkach Sośnica-Gorzyczki oraz Bytom-Pyrzowice.

 

Do tej pory poprało nas już ponad 10 tysięcy osób. Liczymy, że to jeszcze nie koniec. Jeśli do tej pory nie podpisałeś się pod apelem możesz to zrobić w urzędach miasta w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Wodzisławiu i Żorach. Listy dostępne są także w starostwach powiatowych i urzędach gmin w całym Subregionie Zachodnim – apeluje DZ .

 

/w/

 

Źródło: Dziennik Zachodni

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here